Barciczanka świętowała 70 jubileusz

Barciczanka świętowała 70 jubileusz

Wczoraj w Barcicach było wiele okazji do świętowania. W związku z jubileuszem 70-lecia LKS Barciczanka zorganizowano dwudniową imprezę. Dodatkową sposobnością do fetowania było oddanie do użytku stadionu po renowacji. Gwiazdą wieczoru byli Skaldowie.

W samo południe na stadionie odbył się mecz piłkarski o mistrzostwo IV Ligi, w którym zmierzyły się : LKS Barciczanka i Poprad Muszyna. Z wynikiem 1:0 zwyciężyli gospodarze, dając kibicom dodatkowe powody do radości.

Po uroczystej Mszy świętej w Kościele Parafialnym w Barcicach, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Barcicach odbyła się akademia, na którą zaproszono wszystkie osoby, które przez 70 lat działalności klubu były z nim związane: zawodników, działaczy klubu i kibiców. Wśród gościli byli również przedstawiciele władz : Piotr Nowacki, Arkadiusz Mularczyk, Stanisław Pasoń, Wojciech Piech, Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki.

Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, odczytano List Prezydenta RP Andrzeja Dudy, napisanego specjalnie na okazję jubileuszu klubu sportowego:

(…) Jestem przekonany, że ambicje i umiejętności zawodników, trenerów oraz działaczy otworzą przed Barciczanką szerokie perspektywy rozwoju. Niech więc rocznicowe uroczystości oraz otwierane dziś nowe obiekty Barciczanki będą zapowiedzią nowego, bardzo pomyślnego rozdziału w jej historii. Życzę państwu wielu dobrych sportowych emocji, a klubowi awansu na coraz wyższe pozycje w ligowych tabelach oraz sukcesów w walce o prestiżowe tytuły i nagrody.

W trakcie akademii odznaczono wielu działaczy klubu, którzy w ciągu 70 lat działalności przyczynili się do jego rozwoju i sukcesu, a minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych już osób, związanych z klubem. Całą uroczystość swoim udziałem uświetniła młodzieżowa orkiestra z Barcic pod batutą Jana Jamrozowicza.

Kolejnym ważnym punktem obchodów jubileuszowych było poświęcenie nowych obiektów, które zostały w tym dniu oddane do użytku. Dzięki funduszom Miasta i Gminy Stary Sącz, a także Ministerstwa Sporu inwestycja została zrealizowana w latach 2016- 2017. Uroczyste przecięcie wstęgi otworzyło imprezę plenerową na stadionie LKS Barciczanka.

Gwiazdą wieczoru byli Skaldowie.  Jak się okazało w tym roku jeden z członków zespołu – basista, podobnie jak LKS Barcicznka obchodził swoje 70 urodziny.  Na stadionie zabrzmiały największe hity zespołu jak : „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” , „Prześliczna wiolonczelistka”, ” Z kopyta kulig rwie” i ” Wierniejsza od marzenia”.

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama