Barcice. Przy polnej drodze znalazł pocisk

Barcice. Przy polnej drodze znalazł pocisk

Jeden z mieszkańców Barcic w gminie Stary Sącz natrafił w pobliżu polnej drogi na niewybuch. Niebezpieczne znalezisko zostało już zabrane przez krakowskich saperów.

Do zdarzenia doszło w piątek (29 kwietnia) około godziny 19:40. Wkrótce na miejsce dotarli miejscowi policjanci. Pocisk artyleryjski miał około 35 centymetrów długości. Jako pierwszy sprawdził go funkcjonariusz z sądeckiej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Następnie miejsce znaleziska zabezpieczali mundurowi z Komisariatu Policji w Starym Sączu.

Następnego dnia około godziny 17:00 na miejsce dotarła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Saperzy sprawdzili niewybuch, zabezpieczyli go w pojeździe pirotechnicznym i zabrali do zdetonowania.

Jak alarmują policjanci, nawet bardzo stare niewybuchy mogą stanowić poważne zagrożenie. Nie wolno ich dotykać ani podnosić, bo grozi to wybuchem i tym samym uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią znajdujących się w pobliżu osób.

– W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo – podkreślają mundurowi.

Saperzy zabiorą niebezpieczne znalezisko do detonacji. Do chwili ich przybycia policjanci będą zabezpieczać amunicję czy niewypał.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Stadła. Zderzenie renault. Wśród poszkodowanych dziecko

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.