Barcice. Płonęły stodoły. Z ogniem walczyło 60 strażaków

Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru trzech stodół w Barcicach (gmina Stary Sącz), do którego doszło w nocy. Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz z okolicznych jednostek OSP zostali zadysponowani do działań o godzinie 23:57 (30 listopada). Na czas ich pracy ruch na drodze krajowej był zablokowany.

Kiedy służby dotarły na miejsce, trzy stodoły były w całości objęte pożarem. Ponadto ogień zagrażał pobliskim domom, stolarni i garażom. Jak zaznaczają funkcjonariusze PSP, palące się budynki gospodarcze nie posiadały instalacji elektrycznej, a w środku nikt nie przebywał.

Strażacy zabezpieczyli teren, gasili pożar i dla ochrony polewali wodą pobliskie budynki. Ze stolarni wynieśli substancje łatwopalne. Kiedy udało się opanować ogień, przystąpiono do rozbiórki przy użyciu koparki, podręcznego sprzętu burzącego i pilarek. Rozebrane elementy zostały ponownie przelane wodą i złożone w bezpiecznym miejscu.

– Wyposażenie wszystkich trzech stodół uległo całkowitemu spaleniu. Sąsiadujące budynki mieszkalne oraz produkcyjny stolarni sprawdzono kamerą termowizyjną na obecność ewentualnych zarzewi ognia, których nie stwierdzono – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Działania 60 strażaków z 14 zastępów trwały niemal pięć godzin. Po zakończonej akcji na miejscu zostali druhowie z OSP Barcice, aby pilnować jeszcze przez jakiś czas pogorzeliska.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Nowy Sącz. Zderzenie dwóch samochodów na ul. Węgierskiej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.