Tym razem Mikołaj zjedzie z dachu szpitala. Dołącz do akcji i zrób paczkę chorym dzieciom!

Tym razem Mikołaj zjedzie z dachu szpitala. Dołącz do akcji i zrób paczkę chorym dzieciom!

GRS OSP, Nowy Sącz. DTS, akcja mikołajkowa

Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz dołączyła do akcji strażacy dzieciom. Wraz z kolegami z Myślenic i Kęt odwiedzą z prezentami mikołajkowymi małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Szpitala w Myślenicach i Oddziału Pediatrii i Gastroenterologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Paczki trafią również do nowosądeckiego domu dziecka. A kto może zostać Mikołajem? Każdy z Was.

Wystarczy zrobić paczkę i przynieść do redakcji ,,Dobrego Tygodnika Sądeckiego” (ul. Żywiecka 25) do najbliższego piątku. Zostały już tylko trzy dni! W prezencie mogą znaleźć się książki, kolorowanki, komiksy, gry planszowe, puzzle, kredki, pisaki, kolorowe długopisy, słodycze, zabawki itp. Ważne, żeby rzeczy były nowe. Paczki z naszej redakcji odbiorą ratownicy GRS OSP Nowy Sącz i zawiozą jako podarek od nowosądeczan dla małych pacjentów szpitali w Krakowie i Myślenicach oraz podopiecznych domu dziecka w Nowym Sączu.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Mikołaj już za pasem. Wiele dzieci te szczególne dni spędza walcząc o swoje zdrowie. Do szpitala w Krakowie, czy Myślenic niejednokrotnie trafiają też pacjenci z naszego regionu. Dla nich ten czas jest szczególnie trudny, gdyż przez czwartą falę pandemii odwiedziny są ograniczone.

Tym razem nie kominem

W walce o uśmiech dzieci ramię w ramię stoją m.in.: Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza (GPR) OSP Kęty, Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice i Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. 

– Inicjatorami akcji są nasi koledzy z GPR z Myślenic. Bardzo spodobała nam się inicjatywa, więc postanowiliśmy wesprzeć ją. Gotowe paczki będziemy przekazywać do dwóch szpitali. Największa pula prezentów trafi do dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Przez obecną sytuację nie wszyscy będziemy mogli wejść do szpitala, ale mamy pomysł. W związku z tym, iż wśród członków naszych grup są ratownicy linowi, będą oni zjeżdżać z dachu placówki w przebraniach m.in. Mikołaja – zdradza w rozmowie z naszą redakcją prezes Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz Michał Gaik.

Jak można dołączyć?

Zrób paczkę, przynieś do redakcji ,,Dobrego Tygodnika Sądeckiego” przy ul. Żywieckiej 25. Biuro otwarte jest w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku. Paczkę można również oddać bezpośrednio członkom Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (501 772 842) i umówieniu miejsca odbioru (możliwość oddania paczki także w sobotę i niedzielę). Wspólny cel? Uśmiech na buziach dzieci, które walczą o swoje zdrowie. Czasu jest niewiele. Trzy dni! Kto dołącza? W razie pytań dotyczących zbiórki w redakcji DTS, prosimy o kontakt pod nr: 513393275.

GRS OSP, Nowy Sącz. DTS, akcja mikołajkowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.