Bądź swoim fizjoterapeutą każdego dnia [GAZETA DO SŁUCHANIA]

Niezdrowy tryb życia, lenistwo, niewłaściwa dieta, nieumiejętnie uprawiany sport, a nawet stres – wszystko to ma wpływ na naszą sylwetkę. O tym, jak sobie radzić z bólami kręgosłupa i wadami postawy, co jest dobre dla naszego zdrowia, na co powinniśmy uważać oraz do jakiego specjalisty się udać, opowiada Dorota Turek – fizjoterapeutka na oddziale rehabilitacji w Centrum Medycznym Ujastek w Krakowie.

wsb3

– Coraz więcej osób ma wady sylwetki. Jak Pani uważa, z czego to wynika?

Myślę, że najogólniej mówiąc, z lenistwa. Rozleniwiamy nasze ciało przyjmując najłatwiejsze i najwygodniejsze dla niego pozycje, co w dłuższej perspektywie prowadzi do zmian w naszej postawie. Oczywiście nie pomaga też wielogodzinne wpatrywanie się w ekrany telefonów, czy wieloletnie chodzenie w szpilkach. Z drugiej strony, coraz więcej osób odpoczywa uprawiając sport – to świetnie, ale tu też wkrada się lenistwo. Biegamy długie dystanse bez przygotowania mięśni, często tylko po twardej nawierzchni, podnosimy duże ciężary nie pamiętając o późniejszym rozluźnieniu i rozciągnięciu mięśni, „chodzimy z kijkami” z oczami utkwionymi w chodnik, wlokąc kijki za sobą. To wszystko oczywiście w perspektywie wielu lat także nie pozostaje bez wpływu na naszą sylwetkę.

– Wielu młodych ludzi uczy się, leżąc na łóżku. Czy jest to zdrowe? (…)

To tylko fragment tekstu. Całość przeczytasz w „Dobrym Tygodniku Sądeckim” – do pobrania za darmo, jednym kliknięciem, pod linkiem:

 

JULAPRZED
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]