Artystyczne ADHD Wacława Jagielskiego

W piątkowy wieczór w Małej Galerii na plantach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Wacława Jagielskiego zatytułowanej “ Nowy Sącz – miasto, które pokochałem“.

Wacław Jagielski to artysta wszechstronny, którego środki artystycznego wyrazu nie zawężają się jedynie do malarstwa. Jest bowiem także poetą, muzykiem, konserwatorem dzieł sztuki, nauczycielem oraz aktorem – człowiekiem renesansu nieustannie się rozwijającym. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą oraz jest laureatem prestiżowych nagród w dziedzinie sztuki. Wydał także dwa tomiki wierszy ilustrowane własnymi obrazami. Ostatni z nich miał premierę w październiku zeszłego roku.

Mgr Mors

Wystawa “Nowy Sącz – miasto, które pokochałem” w całości poświęcona była Nowemu Sączowi, który jest dla artysty źródłem inspiracji. W wydarzeniu wzięli udział bliscy i znajomi artysty, inny sądeccy twórcy, przedstawiciele władz oraz mieszkańcy miasta.

Wernisaż rozpoczął się pastorałką napisaną przez artystę specjalnie dla Nowego Sącza “A Ty gwizdko sądecka”. Utwór wykonała młodzież. Jak przyjęło się w Sądeckiej Małej Galerii  – był też poczęstunek, dobre wino i miła atmosfera.

Do wystawy powstanie  album o objętości 240 stron. Znajdzie się w nim twórczość malarska i wiersze oraz piosenki.  Premiera albumu przewidziana jest na marzec bieżącego roku.

Krzysztof Kuliś

– Oto dzisiaj przed nami bardzo ciekawy człowiek. Według przyjaciół – nad-utalentowany, według wrogów: artystyczne ADHD. Znam Wacława od bardzo dawna. Robiłem jego pierwszą wystawę i wówczas dał się poznać jako romantyczny i nastrojowy malarz zaułków Nowego Sącza. Obecnie jest malarzem ekspresyjnym, pełnym kolorów, pełnym wiary w życie i pogodnym. Myślę, że ta droga którą Wacław przemierzył przez wiele lat artystycznej działalności doprowadziła do tego, iż stworzył swój własny styl malarski. Pracuje prawie we wszystkich technikach – mówił o artyście Krzysztof Kuliś

Nie zabrakło kwiatów, gratulacji i wspaniałych życzeń dalszych sukcesów artystycznych. Wystawę będzie można oglądać jeszcze do 9 lutego w Małej Galerii w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 35. Zapraszamy !

Czytaj też:

Twórczość zapisana piórem i barwą palety malarskiej czyli *Na styku szeptów* Wacława Jagielskiego

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.