Twórczość zapisana piórem i barwą palety malarskiej czyli *Na styku szeptów* Wacława Jagielskiego

Wiersze ilustrowane obrazami lub jak kto woli: obrazy wzbogacone o wiersze. Co znajduje się “na styku szeptów” ? Zapraszamy na wieczór autorski sądeckiego artysty Wacława Jagielskiego.

28 października (niedziela) o godz. 18.  w auli PWSZ w Nowym Sączu przy al. Wolności 40 odbędzie się spotkanie autorskie z Wacławem Jagielskim, autorem nietypowego albumu malarstwa pt. “Na styku szeptów”. Na czym polega jego wyjątkowość? Artysta w jednym miejscu zebrał swoje pomysły, inspiracje i przeżycia gromadzone przez wiele lat, używając dwóch środków przekazu artystycznego: poezji i malarstwa własnego autorstwa. Otwierając album przenosimy się do intymnego świata artysty postrzegając opisaną wierszem rzeczywistość także przez pryzmat jego obrazów.

W słowach skierowanych do odbiorców nowego albumu, artysta powiedział: “(…)Pragnę podzielić się moim przeżywaniem świata, zachwytami, smutkiem, czasem bólem, ale przede wszystkim radością życia i miłości bez których nie podobna zwyczajnie przeżyć czasu, jaki dał nam Bóg na przejście swej drogi po Matce – Ziemi. “

Wacław Jagielski jest artystą malarzem, konserwatorem dzieł Sztuki, członkiem założycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jak pisze sam o sobie: ma w swoim życiu kilka wielkich miłości. Są nimi: muzyka, poezja którą czyta i tworzy oraz ratowanie niszczejących zabytków i dzieł sztuki. Lubi też podróże, bo to właśnie one inspirują go do tworzenia dzieł artystycznych i reportaży fotograficznych.

Zapraszamy!

fot. www.facebook.com/JagielskiArt/, Klaudia Kulak

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.