Artyści trzeciego wieku: pasja nie zna żadnych ograniczeń

Artyści trzeciego wieku: pasja nie zna żadnych ograniczeń

Realizację marzeń można rozpocząć w każdym momencie naszego życia – przekonywali artyści uczęszczający na warsztaty plastyczne organizowane od wielu lat przez sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wczoraj, w Art Cafe odbył się wernisaż prac malarzy – seniorów.

– Wernisaż to zawsze święto dla artysty – mówi Jerzy Michalak, prowadzący na SUTW warsztaty teatralne i plastyczne. – Można bowiem zobaczyć swoją pracę w troszeczkę innym wymiarze i na pewno niektórzy będą zdziwieni i zaskoczeni jak ich prace prezentowane na wernisażu nabierają nowej jakości.

Barbara Gieroń, Elżbieta Badawika – Sznerich, Zbigniew Łagosz, Jacek Paluch, Władysława Paszkiewicz,  Teresa Duda i Władysława Bąba  – to  siedmioro artystów, z których część swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła już na emeryturze. Tak jak Elżbieta Badawika – Sznerich, po raz pierwszy prezentująca swoje prace na wernisażu.

– Maluję od niedawna, ale zawsze miałam na to ochotę – mówi artystyczna debiutantka. – Kiedy przeszłam na emeryturę, córka zachęciła mnie, żebym spróbowała. No to zapisałam się na zajęcia do pana Michalaka, a dalej to już poszło. Warto próbować. Nie mamy przecież nic do stracenia.

Także sam Jerzy Michalak, nazywany przez swoich uczniów „mistrzem” jest przekonany, że artystyczna ekspresja nie zna wiekowych ograniczeń.

Dla wielu moich uczniów jest to artystyczny debiut i muszą pokonać wiele barier mentalnych. Ale jeśli ktoś naprawdę chcę, to dzięki odwadze i wytrwałości może sięgnąć po artystyczne spełnienie.

Wernisaż, jak podkreśliła Wiesława Borczyk, prezes SUTW, wpisuje się w obchody 725 – lecia lokacji naszego miasta.

fot.TB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama