Sądeccy strzelcy wrócili z Racławic ze zwycięstwem

Podczas Zlotu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari odbyły się zawody, w których zabłysnęli sądeccy Strzelcy. Zlot zorganizował Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie, z okazji 223. rocznicy Bitwy pod Racławicami.

W zawodach brały udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe oraz organizacje proobronne. Nowy Sącz reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków oraz Strzelcy z ZS „Strzelec” OSW JS 2006 Nowy Sącz.

– W ramach zawodów odbywały się następujące konkurencje: bieg terenowy z podpunktami z łączności, rzut granatem do celu, ewakuacja i prowadzenie resuscytacji rannego. W ramach dodatkowych zadań należało wykazać się umiejętnościami w posługiwaniu się środkami ochrony przeciwchemicznej, strzelania z karabinka pneumatycznego oraz w prezentacji musztry – mówi Sławomir Szczerkowski, Komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Drużyna szkolna w składzie: Klaudia Jasińska, Kacper Gębarowski, Ireneusz Zając, Krzysztof Bocheński, Damian Turek i Piotr Hasior zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej klas wojskowych i II miejsce w kategorii strzelanie.

Drużyna strzelecka w składzie: Kamil Trojan, Nikodem Laciuga, Marek Janisz, Karol Chryczyk, Krystian Romanek i Mateusz Grzesiak zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej organizacji proobronnych i II miejsce w strzelaniu.

Fot. Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.