Artur Czernecki ma pomysł jak ożywić starówkę. Chce wykorzystać wieżę ratuszową

Artur Czernecki ma pomysł jak ożywić starówkę. Chce wykorzystać wieżę ratuszową

Wiceprzewodniczący Rady Miasta chce by wieża nowosądeckiego ratuszowa stała się obiektem turystycznym i była udostępniana zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających miasto. Widzi w tym sposób na ożywienie starówki. Radny złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Ludomira Handzla. 

,,Obecnie wieża wykorzystywana jest wyłącznie w celach komercyjnych. Zainstalowane są tam nadajniki telefonii komórkowe, które w mojej ocenie można by było przenieść do budynku byłej jednostki Straży Pożarnej przy ul. Grybowskiej. Również proponuję ją udostępnić w celach turystycznych, gdyż także położona jest w atrakcyjnym punkcie miasta” – pisze w interpelacji radny Artur Czernecki.

Zaznacza, iż wieża ratuszowa mogłaby być udostępniona jako platforma widokowa, a możliwość zobaczenia całej panoramy Nowego Sącza i okolicznych miejscowości stanowiłaby atrakcyjny punkt na mapie turystycznej miasta. Radny uważa, iż taka możliwość doskonale wpisałaby się jako kolejny element w niedawno utworzonej na Rynku ,,strefie relaksu”.

,,Jestem przekonany, że przygotowanie i wyposażenie platformy widokowej np. w lornetki lub inne urządzenia w wymierny sposób zachęciłoby przede wszystkim mieszkańców, w tym dzieci i młodzież szkolną do obejrzenia miasta z perspektywy, do której nie mieli dotychczas dostępu” – przekonuje. ,,Nowy Sącz może się poszczycić jednym z piękniejszych zabytkowych, średniowiecznych centrów miasta i warto podjąć wszelkie działania mające na celu promocję naszego dziedzictwa kulturowego” – kontynuuje wiceprzewodniczący Artur Czernecki.

To już trzecie podejście radnego. Interpelację w tej sprawie składał w 2004 i 2013 roku. Nie spotkała się ona wówczas z przychylnością władz. Czy prezydentowi Ludomirowi Handzlowi spodoba się propozycja?

Fot. NS/ Klaudia Kulak

Share on twitter
Share on facebook