Artur Bochenek: „Wyrażam zaniepokojenie, że stadion nie jest zrealizowany w terminie”

Artur Bochenek: „Wyrażam zaniepokojenie, że stadion nie jest zrealizowany w terminie”

Artur Bochenek, konferencja, Sandecja

Na dzisiejszej konferencji została poruszona kwestia przyszłości Klubu Sportowego Sandecja, jak i wciąż niezakończonej budowy stadionu, co już od dłuższego czasu wprowadza negatywne emocje wśród kibiców oraz społeczności nowosądeckiej. Zastępca prezydenta Artur Bochenek zapowiada, że otwarcie przewidziane jest na jesień obecnego roku.

Największym celem jest jak najszybszy powrót do I ligi i walka o to, aby ten powrót nastąpił jeszcze w tym sezonie – Tak brzmi przesłanie prezydenta Ludomira Handzla, przekazane przez jego zastępcę, Artura Bochenka.
W sprawach finansowych wypowiedziała się skarbnik Renata Seruga-Tokarz. – Cały czas analizujemy kwestię wsparcia spółki. Wyliczamy, szacujemy kwotę, która jest konieczna do tego, aby spółka bezpiecznie mogła funkcjonować.

Decyzja w sprawie podatku od nieruchomości

Korzystają z okazji, pani skarbnik zaapelowała również do mieszkańców o cierpliwość związaną z decyzją o podatku od nieruchomości.
14 lipca 2022 roku Starosta nowosądecki przeprowadził modernizację ewidencji gruntu, w skutek której okazało się, że stan części nieruchomości nie zgadza się z tym widniejącym w spisie ewidencji. Dlatego też, jak podkreśla, rolą wydziału podatkowego jest naniesienie zmian i wprowadzenie ich do ewidencji tak, aby możliwe było otrzymanie prawidłowego podatku od nieruchomości.
Wielu z Państwa otrzymuje pisma z wydziału podatkowego, a na kopercie jest pieczątka „pilne, prosimy o zwrot w ciągu 7 dni”. Bardzo prosimy o to aby ten termin był dochowany, bo im szybciej państwo zareagujecie na pisma z oddziału podatkowego, tym szybciej dostaniecie Państwo swoje deklaracje na rok 2023. Jeżeli są jakiekolwiek zapytania, zawsze można podejść do wydziału podatkowego, zawsze można zadzwonić. Jeżeli komuś zależy, aby ta deklaracja została wydana już teraz, to można po prostu podejść, a pracownicy postarają się zrobić to od ręki. Dlatego proszę się nie denerwować. W momencie kiedy Państwo dostaniecie deklarację to dopiero wtedy jest termin płatności 14 dni, więc nikt nie będzie obciążony żadnymi odsetkami i również nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać wpłat podatku od nieruchomości według stawki z ubiegłego roku, a potem ewentualnie będzie dopłata – tłumaczy Renata Seruga-Tokarz.

Jesteśmy głodni sukcesu

Na spotkaniu głos zabrał również Maciej Korzym Dyrektor Sportowy Sandecji, który prosił o trzymanie kciuków za młodych piłkarzy. – Zaszło sporo zmian, bo praktycznie 60% zespołu zostało przebudowane. Postawiliśmy na swoich chłopaków z Akademii, na chłopaków bardzo młodych, którzy są głodni sukcesu. Nie chcemy zrobić powtórki z poprzedniego sezonu i zawodników, którzy chcą tylko odcinać kupony. Dlatego mamy ambitny zespół. Obecnie jesteśmy na zgrupowaniu w Trzebnicy, ciężko pracujemy. Proszę o trzymanie kciuków za nasz zespół. 
Maciej Korzym zaprosił również wszystkich kibiców na prezentację, która odbędzie się 19 lipca o godz. 19:10 w hali MOSiR.

Co ze stadionem?

Chciałbym wyrazić głębokie zaniepokojenie i ubolewanie tym, że stadion nie jest zrealizowany w terminie i w chwili obecnej realizuje się niezbyt dynamicznie. Dyskutujemy cały czas trzy kwestie: kwestię terminu, aneksu do umowy i związanym z tym terminem, jak również kwestię wynagrodzenia związanego z podniesieniem opłat związanych z waloryzacją. Te kwestie już można powiedzieć dobiegają końca. Natomiast mogę powiedzieć, że do przyszłego tygodnia chcielibyśmy już, żeby to było sformalizowane na papierze – zaznacza Artur Bochenek.
Jak już wiemy, stadion nie został ukończony w terminie. W związku z tym, obecnie toczą się rozmowy dotyczące poszukiwań miejsca na mecze, w których Sandecja ma być gospodarzem. W tym momencie najbardziej obiecująca, według słów zastępcy prezydenta miasta, wydaje się Garbarnia Kraków. Umownie jest również zadeklarowane, że wykonawca ponosi odpowiedzialność finansową za to, że od czerwca nie można na stadionie rozgrywać meczów.
Spółka Blackbird miała wpisaną w umowę to, że przez cztery miesiące mają tzw. „wakacje”, to znaczy możliwość kiedy Klub ponosi sam z siebie koszty gry poza stadionem. Natomiast poza tym, czyli od rundy wiosennej zeszłego roku, koszty ponosi wykonawca – dodaje Artur Bochenek, jednak jak zaznacza, część tych pieniędzy jeszcze nie wpłynęła, co będzie egzekwowane.
Spółka ma na stanie zarówno oświetlenie jak i krzesełka, które zostały już zakupione i wydane i czekamy aż wykonawca je zamontuje – przypomina zastępca prezydenta dodając również, że wykonawcy brakuje niewielkiej kwoty dopłaty do blachy na pokrycie, ale powinna być ona kładziona już w te wakacje.
Mam nadzieję, że zarówno dach jak i oświetlenie oraz zamknięty, wytynkowany budynek, wymalowany z zewnątrz i elewacja będzie gotowa też w wakacje. Jaki jest realny termin? Mówię jesień. – podsumowuje Artur Bochenek.
W sprawie pękniętej trybuny od strony rzeki Kamienica uspokaja, że nie wiąże się ona z koniecznością jej przebudowy, a zatarcia owego pęknięcia.

Reklama