Artur Adrus w Starym Sączu. Jutro emisja w TVP Rozrywka

Pamiętacie ubiegłoroczną wizytę Artura Andrusa w Starym Sączu? Już jutro, w Niedzielę Wielkanocną, będzie można ją sobie przypomnieć za sprawą programu „Z Andrusem po Galicji”. Emisja o godz. 13.35 na antenie TVP Rozrywka. 

Podczas swej wycieczki do Starego Sącza znany artysta kabaretowy odwiedził siostry zawiadujące starosądecką Restauracją Marysieńka, przyglądał się szermierce rycerzy Bractwa Rycerskiego Kasztelanii Sandeckiej, odwiedził jedynego w Starym Sączu marynarza. Spotkał się także z Mgr. Morsem, którego współpracownicy namalowali dla artysty jego wizerunek, o czym także pisaliśmy na łamach DTS.

Andrus zwiedził także inne miasta i miasteczka dawnej Galicji. A wszystko to za sprawą Mieczysława Orłowicza, krajoznawcy i popularyzatora turystyki.

Podczas pierwszej serii programów ekipa filmowa zwiedziła Rzeszów, Przemyśl, Tarnobrzeg, Mielec i Krosno.

100 lat temu ukazał się „Ilustrowany przewodnik po Galicji” Mieczysława Orłowicza. W tym programie pokażemy jak galicyjskie miasta wyglądają dzisiaj i dlaczego warto do nich pojechać. Bo że warto, ja osobiście nie mam żadnych wątpliwości – mówił Artur Andrus.

O każdym z odwiedzonych miejsc Andrus pisał piosenkę.

Fot. Agnieszka Małecka, UMiG Stary Sącz. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.