Arkadiusz Mularczyk: wzywam prezydenta miasta, aby przeprosił…

Arkadiusz Mularczyk: wzywam prezydenta miasta, aby przeprosił…

Poseł Arkadiusz Mularczyk zaprosił dziś dziennikarzy na konferencję prasową, na której zapewnił, że wbrew informacjom jakie rozpowszechniają władze miasta, pieniądze na budowę trzeciego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu nie są zagrożone. 

Wezwał też prezydenta miasta, aby przeprosił właściciela firmy Fakro za określenia jakie padły w kontekście sporu o przebieg drogi Piramowicza – Świniarsko, która wymaga budowy wspomnianego mostu.

Miasto nie jest tutaj ani inwestorem tej inwestycji, ani dominującym udziałowcem. To jest inwestycja realizowana przez Województwo Małopolskie, przez marszałka województwa przy udziale środków budżetowych i realizacji programu rządowego „Mosty dla Regionów”. A nazywanie przedsiębiorcy oligarchą jest nie do przyjęcia. Taki nieelegancki język nie przystoi debacie publicznej – powiedział Mularczyk.

Jak dodał, jest rozczarowany postawą władz miasta, które jego zdaniem konsultacje społeczne traktują w sposób obcesowy. Zapewnił również, że bez względu na to, jaki będzie ostateczny przebieg trasy, zarówno most jak i obwodnica powstaną.

Prawo i Sprawiedliwość szanuje przedsiębiorców, ich trud i wysiłek oraz to, że zatrudniają tysiące ludzi i płacą podatki. To właśnie z ich podatków mamy drogi, chodniki, a ludzie mają miejsca pracy. Domagam się więc i wzywam prezydenta, aby przeprosił pana Ryszard Florka i fundację „Pomyśl o Przyszłości”. Oni bowiem od lat wspierają lokalną przedsiębiorczość – mówił poseł Mularczyk.

Podkreślił również jego zdaniem dotychczasowe działania prezydenta nie służą miastu.

Na każdym polu widzimy eskalację konfliktów, brak porozumienia oraz festiwal hejtu w internecie. Nie tędy droga. Trzeba usiąść przy stole i rozmawiać, bo tylko to da szansę na rozwój – dodał.

Zaznaczył również, że przy wyborze odpowiedniego wariantu najważniejsza będzie efektywność, cena oraz ocena fachowców.

Ludomir Handzel powinien przeprosić za styl swojej wypowiedzi prezesa Ryszarda Florka

Wzywam Pana prezydenta Ludomira Handzla aby publicznie przeprosił prezesa Ryszarda Florka i Sądeczan za swoje słowa. Taki nieelegancki język nie przystoi debacie publicznej.#NowySacz #ArkadiuszMularczyk1 #Fakro #Sejm #Malopolska

Opublikowany przez Arkadiusz Mularczyk Poniedziałek, 21 października 2019

 

Czytaj też:

Trzeci most na Dunajcu zagrożony?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.