Arkadiusz Mularczyk: wzywam prezydenta miasta, aby przeprosił...

Poseł Arkadiusz Mularczyk zaprosił dziś dziennikarzy na konferencję prasową, na której zapewnił, że wbrew informacjom jakie rozpowszechniają władze miasta, pieniądze na budowę trzeciego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu nie są zagrożone. 

WSB2020

Wezwał też prezydenta miasta, aby przeprosił właściciela firmy Fakro za określenia jakie padły w kontekście sporu o przebieg drogi Piramowicza - Świniarsko, która wymaga budowy wspomnianego mostu.

-Miasto nie jest tutaj ani inwestorem tej inwestycji, ani dominującym udziałowcem. To jest inwestycja realizowana przez Województwo Małopolskie, przez marszałka województwa przy udziale środków budżetowych i realizacji programu rządowego „Mosty dla Regionów”. A nazywanie przedsiębiorcy oligarchą jest nie do przyjęcia. Taki nieelegancki język nie przystoi debacie publicznej - powiedział Mularczyk.

Jak dodał, jest rozczarowany postawą władz miasta, które jego zdaniem konsultacje społeczne traktują w sposób obcesowy. Zapewnił również, że bez względu na to, jaki będzie ostateczny przebieg trasy, zarówno most jak i obwodnica powstaną.

- Prawo i Sprawiedliwość szanuje przedsiębiorców, ich trud i wysiłek oraz to, że zatrudniają tysiące ludzi i płacą podatki. To właśnie z ich podatków mamy drogi, chodniki, a ludzie mają miejsca pracy. Domagam się więc i wzywam prezydenta, aby przeprosił pana Ryszard Florka i fundację "Pomyśl o Przyszłości". Oni bowiem od lat wspierają lokalną przedsiębiorczość - mówił poseł Mularczyk.

Podkreślił również jego zdaniem dotychczasowe działania prezydenta nie służą miastu.

-Na każdym polu widzimy eskalację konfliktów, brak porozumienia oraz festiwal hejtu w internecie. Nie tędy droga. Trzeba usiąść przy stole i rozmawiać, bo tylko to da szansę na rozwój - dodał.

Zaznaczył również, że przy wyborze odpowiedniego wariantu najważniejsza będzie efektywność, cena oraz ocena fachowców.

Ludomir Handzel powinien przeprosić za styl swojej wypowiedzi prezesa Ryszarda Florka

Wzywam Pana prezydenta Ludomira Handzla aby publicznie przeprosił prezesa Ryszarda Florka za swoje słowa. Taki nieelegancki język nie przystoi debacie publicznej.#NowySacz #ArkadiuszMularczyk1 #Fakro #Sejm #Malopolska

Opublikowany przez Arkadiusz Mularczyk Poniedziałek, 21 października 2019

 

Czytaj też:

Trzeci most na Dunajcu zagrożony?

MAGIK MAŁA

5 comments

  1. Kazik43 22 października, 2019 at 12:06 Odpowiedz

    Panie Mularczyk My mieszkańcy nie zgadzamy się, aby naszym kosztem chronione były interesy przedsiębiorców. Po drugie jak obwodnica może prowadzić koło zabudowań mieszkalnych ? Weź daj sobie pan spokój, bo już każdy ma pana i PiSu-arów dość. Zostawcie w spokoju Nowy Sącz i jego mieszkańców.

  2. Marek 23 października, 2019 at 11:51 Odpowiedz

    Przecież Mularczyki ze swoja ekipą mają gdzieś Sądeczan. Urażone dumy po przegranych wyborach samorządowych nakazują im teraz torpedować wszystko co wymyślili inni. Każda inicjatywa Handzla będzie ba. Zrobią wszystko żeby pokazać jak to oni są wspaniali a innych trzeba usunąć. Żenada

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.