Mularczyk: konieczna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. W sądzie się jej nie znajdzie

Taka sama sprawa, dwa różne wyroki. Po tym jak Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił apelację posła Mularczyka podtrzymując tym samym wyrok sądu pierwszej instancji, poseł zapowiada głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości. Podczas spotkania z mediami przedstawił wyrok, w którym ten sam sąd taki sam wniosek oddalił. Chodzi o sprawę Edwarda Czesaka, który był oskarżony o to, iż w kampanii wyborczej w 2014 podawał informację, że jest jedynym kandydatem ziemi tarnowskiej.

- Muszę powiedzieć, że absolutnie się nie zgadzam z tym rozstrzygnięciem. Uważam, że jest ono krzywdzące moją osobę. Jestem jedynym kandydatem z listy PiS do PE z Sądecczyzny. Taki był cel informacji na plakatach i bilbordach. Stanowisko sądu uważam więc za niesprawiedliwe i niesłuszne - mówił poseł Mularczyk

Zwrócił uwagę, że wszyscy pozostali kandydaci listy PiS do PE to osoby nie pochodzące z Sądecczyzny.

Podczas konferencji przedstawił również sprawę z 14 maja 2014 r., gdzie w identycznej sytuacji poseł  Edward Czesak uzyskał odmienny wyrok. W tym przypadku sąd pierwszej instancji również nakazał sprostowanie informacji, jednak po odwołaniu do sądu apelacyjnego w Krakowie zmieniono wyrok i oddalono wniosek.

- W identycznej sprawie mamy do czynienia z zupełnie odmiennym stanowiskiem sądu. To pokazuje, że w naszym kraju sądy wydają wyroki jakie chcą i obywatele nie mogą mieć zaufania do wymiaru sprawiedliwości. Mówię to z wielką przykrością jako adwokat i doświadczony parlamentarzysta. Wyroki sądu są w naszym kraju niejasne, niespójne i sprzeczne - dodał.

Poinformował, że będzie jednym z głównych orędowników reformy sądownictwa, a o swojej sprawie poinformuje Krajową Radę Sądownictwa, Sąd Najwyższy i Ministerstwo Sprawiedliwości

Afera podczas konferencji prasowej posła Mularczyka. Kandydatom puszczają nerwy

WIŚNIAMAŁALIP

10 comments

 1. Zdystansowany 17 Maj, 2019 at 18:34 Odpowiedz

  czyli jazda „prawem Kargula” wyrok, wyrokiem ale prawda musi być po naszej stronie… poczekajcie dziady do jesieni, wtedy to się dopiero nie będziecie zgadzać z wyrokami

 2. Janusz 17 Maj, 2019 at 19:07 Odpowiedz

  Kiedy zwykłych obywateli dopadają krzywdzące wyroki w sprawach o wiele poważniejszych, to szanowny pan poseł nie reaguje nie mówi o niesprawiedliwości. Teraz kiedy zastał ukarany za swoje niechlujstwo na ulotkach opowiada o tym, że sądy są niesprawiedliwe. Wstyd i kompromitacja powiązana z hipokryzją. Cwaniactwo polityczne.

 3. Jozef 20 Maj, 2019 at 00:45 Odpowiedz

  Niech Mularczyk odpowie na pytanie czy jest dla obywateli czy dla swojej partii, niech zajmie się swoimi wyborcami a nie sądami bo jak go prosiłem o pomoc to mnie potraktował jak intruza – głosowałem na tego bufona w każdych wyborach ale to się nie powtórzy bo to jest zwykły buc, przegrał sprawę to sąd niedobry a co ma powiedzieć zwykły obywatel który też został skazany niesłusznie – nie takie prawo dla wybranych

 4. Joanna 20 Maj, 2019 at 12:09 Odpowiedz

  Pytanie do posła Mularczyka: który wyrok jest zmanipulowany i trzeba by go było „zreformować” oczywiscie metodami posła, bo wykładnia logiczna nie pozostawia złudzeń.

 5. Jozef 20 Maj, 2019 at 15:42 Odpowiedz

  Sprawiedliwośc jest wtedy jest sąd wyda wyrok sprawiedliwy a nie
  wyrok taki jak oczekuje polityk a Panu Mularczykowi przewraca się w głowie bo co mają powiedzieć zwykli obywatele niesłuszne skazani bo sądy są pod dyktando polityków

 6. Marcin 20 Maj, 2019 at 15:45 Odpowiedz

  W piątek byłem na Podhalu i widziałem plakaty Pana Posła jako jedynego kandydata z Podhala. Dzisiaj widzę w internecie banner, że Pan Poseł Mularczyk jest jedynym kandydatem z powiatu tarnowskiego no i regularnie widzę że też jest jedynym kandydatem w Sączu. Jestem pod wrażeniem. Ja bym się dawno pogubił skąd właściwie jestem.
  Z drugiej strony to tłumaczenie Pana Posła, że jest jedynym kandydatem z PIS z Sądecczyzny jest trochę kulawe.
  Identyczne hasło wisi na Podhalu a tam PIS ma też innego kandydata.

 7. Pierro 21 Maj, 2019 at 11:04 Odpowiedz

  Przecież w 2014 roku sądy były ponoć upolitycznione przez PO-PSL… I ponoć dopiero reforma przeprowadzona przez PiS uwolniła sądy od politycznych nacisków. Zatem pan poseł podważając publicznie prawomocny wyrok sądu, grzmiący o braku sprawiedliwości i zaufania uderza w reformę przeprowadzoną przez własną partię. Toż to szczyt hipokryzji. Jeżeli chcecie by ktoś taki „reprezentował” was gdziekolwiek – to głosujcie na niego dalej.

 8. Podatnik 27 Maj, 2019 at 22:42 Odpowiedz

  Boże jedyny i za moje pieniądze z podatków takimi pierdołami sąd musi się zajmować. Panie Pośle podziękujemy podczas głosowania.

Wypowiedz się w tej sprawie