Arkadiusz Mularczyk chce współpracy z Węgrami

Dziś Nowy Sącz odwiedziła konsul generalny Węgier Adrienne Kormendy. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z posłem Arkadiuszem Mularczykiem poinformowano, że Sądecczyzna będzie rozwijać relacje z Węgrami i współpracować  przede wszystkim na niwie infrastruktury transportowej. 

Renault2

-Uznałem, że pani konsul jest osobą, która może przekazać bardzo ważne informacje dla Sądecczyzny i naszego regionu ponieważ stąd najbliżej jest na Węgry. Ta wizyta ma też związek z możliwością współpracy polsko-węgierskiej, w szczególnie naszego regionu. Nie ukrywamy, że dzisiaj najważniejszymi rzeczami jest rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej - powiedział Arkadiusz Mularczyk

Jak dodał, na zaawansowanym etapie są już prace związane z budową linii Podłęże- Piekiełko, na której projekt rząd przeznaczył już dwieście milionów złotych oraz projekt "Sądeczanki" z Brzeska do Nowego Sącza, dlatego ważna jest współpraca z Węgrami biorąc pod uwagę, że właśnie przez Sądecczyznę przebiega ruch drogowy, transport i komunikacja w kierunku Budapesztu i Adriatyku.

-Chcielibyśmy, aby mieszkańcy naszych krajów żyli lepiej i na takim poziomie, jak inni Europejczycy na zachodzie. To zależy od naszej współpracy politycznej ale i gospodarczej. Musimy budować kolej, drogi i komunikację lotniczą. Właśnie od poziomu rozwoju komunikacji zależeć będzie dalszy rozwój gospodarczy naszych krajów - mówiła Adrienne Kormendy

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.