Sądecka Jesień Kulturalna. Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski poruszyli serca publiczności (fotorelacja)

Sądecka Jesień Kulturalna. Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski poruszyli serca publiczności (fotorelacja)

dwoje na huśtawce, sądecka jesień kulturalna 2022

Środa była kolejnym dniem spektakli w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu zaprezentowali się aktorzy warszawskiego Teatru Gudejko: Anna Dereszowska oraz Mikołaj Roznerski.

Spektakl pod tytułem „Dwoje na huśtawce” odbył się dwukrotnie: najpierw o godz. 17.30 a potem o 20.30. W obu przypadkach widownia wypełniła się po brzegi a znani aktorzy postarali się o spektakl najwyższych lotów. Reżyser Jerzy Gudejko stworzył romantyczną, zabawną i jednocześnie przejmującą historię dwójki nieznajomych sobie osób, które trafiły na siebie w przełomowych momentach życia. Ona – tancerka, on – prawnik. Bohaterowie zmagający się z silnymi emocjami i sprzecznymi marzeniami, ujawnili szereg pragnień, które mocno ich do siebie zbliżyły.

Ponad dwugodzinne przedstawienie ukazało skrajne emocje. Były momenty przejmujące, ale i takie, które wywoływały uśmiech publiczności. Losy bohaterów skłaniały do refleksji, przypominały, że wszyscy marzą o bliskości, ale bliskość oznacza mnóstwo pytań, na które czasem trudno znaleźć odpowiedź. Każdy, kto z uwagą obejrzał poczynania Anny Dereszowskiej i Mikołaja Roznerskiego z pewnością mógł poszukać własnych odpowiedzi na pytania o sens partnerstwa i  emocjonalnej bliskości.

Imponująca jest wyważona arytmia spektaklu. Były momenty kłótni głównych bohaterów, ale i chwile, w których dialog i kompromis łagodziły wszelkie sprzeczności. Sztuka została nagrodzona gromkimi brawami.

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Czwartek jest dniem przerwy, ale już w piątek na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się między innymi: Halina Łobonowska oraz Małgorzata Niemirska – aktorki Teatru Dramatycznego z Warszawy. Spektakl w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza podobnie jak ten Jerzego Gudejko będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach: pierwszy o godz. 17.30 i drugi o godz. 20.30.

Fot: Piotr Droździk / Dawid Kulig

Czytaj także: Marek Piekarczyk magicznym koncertem zainaugurował Sądecką Jesień Kulturalną (fotorelacja)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama