Andrzej Duda w Ptaszkowej: dla mnie to podróż sentymentalna [film, zdjęcia]

Andrzej Duda w Ptaszkowej: dla mnie to podróż sentymentalna [film, zdjęcia]

Prezydent RP odwiedził dziś Ptaszkową w gminie Grybów. Jak wspomniał, ostatni raz był tam przed dziesięcioma laty, kiedy towarzyszył prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w jego oficjalnej wizycie. Andrzej Duda uczestniczył dziś w ceremonii zamknięcia 64/XX Zintegrowanej Zimowej Spartakiady Dziecięcej – „Memoriału Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia”.

Jak zaznaczył Prezydent, Spartakiada w Ptaszkowej to ,,piękne, sportowe wydarzenie, które ma 64 lata tradycji, a od 20 lat jest wydarzeniem zintegrowanym”.

– Młodzież, zawodnicy sprawni spotykają się z tymi, którzy są niepełnosprawni, ale także mają swoją sportową ambicję i wspaniale pokazują innym, że można walczyć i konkurować nawet wtedy, kiedy nie otrzymało się od losu tego wszystkiego, co dostało tak wielu innych – mówił Andrzej Duda. – Niemniej można być razem, można się cieszyć sportem, zabawą, można się zmagać z samym sobą i różnymi życiowymi przeszkodami, pokazując klasę, radość i wielką wolę zwycięstwa.

Prezydent wspomniał również o patronach wydarzenia: Romanie Stramce i Zbigniewie Kmieciu. – To dwóch wielkich organizatorów tutejszego sportu przez dziesięciolecia po II Wojnie Światowej, ale także o czym nie wolno zapominać: wielkich patriotów i polskich bohaterów tamtego straszliwego i trudnego czasu.

Przypomniał, że Roman Stramka jako kurier 69 razy przekraczał granicę i przeprowadzając ludzi, przenosząc informacje i meldunki docierał do Budapesztu. Później ze swoim przyjacielem Zbigniewem Kmieciem organizował na Sądecczyźnie życie sportowe, co bez wątpienia budowało lokalną społeczność.

– Wychowywali młodych zawodników, tworzyli aktywnie potencjał polskich sportów, nie tylko zimowych, ale i letnich, a przede wszystkim biegów narciarskich, tego z czym zawodnicy w szczególności zmierzyli się dzisiaj – wyjaśniał Andrzej Duda i pogratulował wszystkim uczestnikom rywalizacji, a przede wszystkim zdobywcom najwyższych miejsc. – Cieszę się ogromnie, że widać młode talenty, że widać wschodzące nadzieje polskiego narciarstwa biegowego, a może w przyszłości biathlonu.

Prezydent wyraził też swoje uznanie dla miejsca, w którym odbyły się zawody, czyli Centrum Sportów Zimowych. – Gratuluję Ptaszkowej i Sądecczyźnie tego wspaniałego obiektu, który pozwala rozwijać i wyszukiwać talenty biegowe, ale stanowi także miejsce rekreacji dla mieszkańców i gości, którzy przybywają na Sądecczyznę zwłaszcza teraz, w okresie ferii.

Okazało się, że wizyta jest dla Andrzeja Dudy okazją do przypomnienia sobie poprzednich odwiedzin w Ptaszkowej, do których doszło dziesięć lat temu. – Towarzyszyłem panu prezydentowi profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu w jego oficjalnej wizycie tutaj w Ptaszkowej, kiedy przekazał sztandar szkole – wspominał. – Dla mnie to taka trochę podróż sentymentalna.

Poniżej całość przemówienia Prezydenta.

🎥 ZOBACZ | Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami wsi Ptaszkowa

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Sobota, 9 lutego 2019

Na temat samej Spartakiady w Ptaszkowej przeczytasz TUTAJ.

film/zdjęcia – kancelaria Prezydenta RP


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.