Z ostatniej chwili: Prezydent RP odwiedzi Ptaszkową

Już za dwa dni mieszkańcy Ptaszkowej (gmina Grybów) będą mieli okazję gościć Prezydenta RP. Andrzej Duda pojawi się na corocznym Memoriale Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia, czyli Zintegrowanej Spartakiadzie Zimowej.

Renault2

- Potwierdzamy informację, iż podczas 64/XX Zintegrowanej Dziecięcej Spartakiady Zimowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę 9.02 w Centrum Sportów Zimowych będziemy mieli zaszczyt gościć Pana Prezydenta Andrzeja Dudę! - poinformowano wczoraj na stronie www.ptaszkowa.pl

W organizowanej od lat Spartakiadzie udział biorą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, dzieci niepełnosprawne i uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej. Jak zwykle przewidziano rywalizację w biegach narciarskich, a także różnego rodzaju gry i zabawy.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8.45 poświęceniem obiektów Centrum Sportów Zimowych. Od godziny 9.00 zawodnicy będą mogli odebrać numery startowe, a oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się o godzinie 10.00. Później przyjdzie czas na konkurencje sportowe. Ogłoszenie wyników i dekorację zwycięzców zaplanowano na 13.00-14.30.

Rywalizacja w biegach narciarskich odbędzie się w różnych kategoriach wiekowych i z oddzielną klasyfikacją dla chłopców i dziewcząt. Osoby urodzone w 2012 roku i młodsi pokonają dystans 150 metrów. Starsi odpowiednio: 2011/2010 - 300 m, 2009/2008 - 500 m, 2007/2006 - 1000 m, 2005/2004 - 1500 m.

Zawodników można zgłaszać do dzisiaj do godziny 15.00. Regulamin zawodów TUTAJ.

Główni organizatorzy wydarzenia to Parafialny Klub Sportowy ”Jaworze” oraz Gmina Grybów. Natomiast wśród współorganizatorów znaleźli się: WTZ Siołkowa, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji-Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, OSP Ptaszkowa, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ptaszkowej, Sołectwo Ptaszkowa, a także Koło Gospodyń Wiejskich w Ptaszkowej.

fot. KNB

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.