Amfiteatr w Korzennej zdewastowany. Straty sięgają 8 tysięcy złotych

Zniszczona winda dla niepełnosprawnych, zerwane kamery, zdewastowane budki straganowe – taki widok rozpościera się w amfiteatrze w Korzennej. Do aktów wandalizmu doszło w ciągu ostatniego miesiąca. Straty wyceniono na niemal 8 tysięcy złotych.

Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron zapowiada, że wobec sprawców zostaną wyciągnięte jak najsurowsze konsekwencje. – Zrobimy wszystko, żeby sprawcy zostali nie tylko ukarani, ale także pokryli wszelkie straty z własnej kieszeni. Współpracujemy w tej sprawie z policją – mówi. Gmina będzie dochodzić sprawiedliwości także przed sądem cywilnym.

Winda dla niepełnosprawnych została podpalona. Doszło także do uszkodzenie jej elektroniki. Wandale zerwali również trzy kamery umocowane na konstrukcji amfiteatru, uszkodzili drewniane elementy i zniszczyli budki straganowe. Wiele do życzenia pozostawia także otoczenie amfiteatru, które ustawicznie jest zaśmiecane, mimo ustawionych tam koszy.

fot./źródło UG Korzenna

ilustr. archiwum KNB

Korzenna: amfiteatr z dachem, nowym nagłośnieniem i telebimem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.