Mistrzostwa Polski w kolarstwie 2019: Agnieszka Skalniak ze świetnymi wynikami!

Tegoroczne mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbywające się w Ostródzie  zakończył wczorajszy start wspólny pań i panów.  Wśród kolarek, które miały do pokonania sześć pętli po 20 km startowała pochodząca z Żegiestowa Agnieszka Skalniak, medalistka mistrzostw świata i Europy  juniorek (CCC Liv Team).

Oto jak reprezentantka Sądecczyzny wspomina swój udział w rywalizacjach mistrzostw:

Jazda indywidualna na czas była na dystansie 22 km. Od samego startu bardzo wiało, trasa była pagórkowata, więc nie było łatwo. Pierwszą rundę starałam się pojechać tak, aby na drugiej móc dać z siebie więcej. Ostatecznie zajęłam 4 miejsce w Elicie Kobiet oraz drugie – w kategorii U23. Tym samym mam srebro w Akademickich Mistrzostwach Polski. Dwa dni później o 9 rano stanęłam na starcie z wyzwaniem pokonania  122 km. W pierwszej części wyścigu odjechały cztery dziewczyny, które miały przewagę dwóch minut nad peletonem. Razem z trzema koleżankami z innej ekipy zebrałyśmy się do współpracy, aby skasować odjazd… W końcowej fazie wyścigu było nerwowo. Sporo ataków skończyło się bez większego powodzenia. Na metę wjechała grupka około 12 zawodniczek. Ja finiszowałam na drugie miejsce, oraz pierwsze w kategorii U 23.”