Ależ forma! Kolarka z Żegiestowa najlepsza w Giro Toscana

Agnieszka Skalniak-Sójka, kolarstwo, Żegiestów

Agnieszka Skalniak – Sójka jest w życiowej formie. Kolarka z Żegiestowa wygrała w miniony weekend kolejną poważną imprezę – Giro Toscana. Zawodniczka klubu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław nie dała najmniejszych szans konkurentkom i pewnie zwyciężyła na pagórkowatej trasie Toskanii.

Kilka dni wcześniej wspominaliśmy w dts24, że zawodniczka celuje w Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Mama kolarki Barbara Skalniak w rozmowie z DTS24 przyznała, że córka dobrze się czuje na trasach z przewyższeniem. Więcej na ten temat TUTAJ

Słowa Barbary Skalaniak okazały się prorocze. Trasa była niczym uszyta dla jej córki. 25 -letnia zawodniczka zwyciężyła już w prologu. Wyścig Giro Toscana składał się z czterech etapów. Polka zajmowała w nich kolejno: pierwsze, trzecie, drugie oraz trzecie miejsce. To pozwoliło zwyciężyć w klasyfikacji generalnej. W ostatnim dniu zawodów na wzniesieniach Lucci do Montecatini Terme Agnieszka Skalniak – Sójka kontrolowała przebieg rywalizacji. Trzymała się czołówki. Etapowe zwycięstwo zaliczyła jej koleżanka z zespołu Dominika Włodarczyk, która nieznacznie wyprzedziła Olgę Shekel i właśnie Agnieszkę Skalniak – Sójkę.

– Zajmuję trzecie miejsce w dzisiejszym etapie i zwyciężam w klasyfikacji generalnej Giro Toscana – czytamy w fejsbukowym wpisie zawodniczki. To dla niej kolejne zwycięstwo w sezonie. Triumfowała już w Lotto Belgium Tour, Gracia Orlova oraz Princess Anna Tour.

To nie koniec zmagań w 2022 roku. Zawodniczki wylecą teraz do Belgii na klasyk. Z kolei 11 września udadzą się do Australii na Mistrzostwa Świata, które są najważniejszym wydarzeniem drugiej części trwającego sezonu.