Ależ boli taka porażka

W III lidze koszykówki mężczyzn zespół STK Wikar Nowy Sącz przegrał mecz jednym punktem. Taka porażka zawsze boli najbardziej.

SKF Jura Basket Zabierzów – STK Wikar Nowy Sącz 74:73 (21:13, 15:24, 18:18, 20:18)

Sędziowali: Dominika Szewczyk oraz Kamil Zborowski.

SKF Jura: Konrad Tyński 20, Bartłomiej Knap 19, Mateusz Skubiński 16, Jakub Owsiak 7, Maciej Flisiak 6, Jakub Latosiński 4, Paweł Tabaka 2, Kamil Chrapek, Stanisław Dryja.

STK Wikar: Maksymilian Sławecki 33, Adam Strzelec 17, Marcin Strzelec 11, Grzegorz Berowski 10, Mateusz Fałowski 2, Jakub Robert Ruchała, Bartosz Czop, Krzysztof Szary.

Sądeczanie powinni wygrać ten mecz, ale stało się inaczej. Do Zabierzowa pojechałą bardzo skromna ekipa, a w składzie wystąpili juniorzy, dla których gra na tym poziomie okazała się z trudna. Już pierwsza kwarta pokazała, że gospodarze będą grali o całą pulę. W drugiej części meczu sądeczanie zagrali znacznie lepiej w ataku i do przerwy było 37:36 dla STK. Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana, a im dłużej trwało spotkanie, tym większe pojawiało się zmęczenie. To spowodowało, że zabrakło jednego celnego rzutu więcej, by wygrać.