Gródek nad Dunajcem. Akcja sprzątania Sądecczyzny dobiegła końca (fotorelacja)

Gródek nad Dunajcem. Akcja sprzątania Sądecczyzny dobiegła końca (fotorelacja)

Sprzatanie świata

Za nami pierwsza na taką skalę akcja sprzątania Sądecczyzny, którą zorganizowała Fundacja Horyzont360 we współpracy z Firmą WIŚNIOWSKI, Heron Live Hotel, Małopolskim Centrum Kultury Sokół, Sądeckim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Grupą Tauron, Sądecką Grupą Producentów Owoców i Warzyw ,,Owoc Łąki” oraz lokalnymi samorządami.

Mimo tego, iż pogoda nie rozpieszczała akcja #SprzątamydlaSądecczyzny objęła swoim zasięgiem cały subregion sądecki i trwała od 30 września do 6 października 2022 roku. Do akcji włączyło się ponad 4.200 osób w tym dzieci i młodzież, a także społeczność lokalna. Udało się zebrać ponad 2.000 worków ze śmieciami na terenie gminy Gródek nad Dunajcem.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni Fundacji Horyzont360, że organizuje takie akcje społeczne. Dziękuje wszystkim tym, którzy interesują się tym jeziorem, bo właściciela mniej obchodzi jego los, cieszę się, że są dobrzy ludzie którym to jezioro nie jest obojętne, my jako gmina pomagamy w zakresie wywozu tych śmieci, także włączamy się w tą akcję sprzątania Sądecczyzny, chociaż cała organizacją zajmowała się Fundacja Horyzont360 za co jeszcze raz muszę podkreślić jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi zastępca wójta gminy Gródek nad Dunajcem Edyta Brongiel.

– Oprócz zbierania śmieci odbyły się warsztaty z Ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, młodzież wysłuchała prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa na wodzie oraz udzielania pierwszej pomocy – mówi prezes Fundacji Horyzont Monika Bochenek.

O tym, że działanie pierwszej pomocy jest bardzo ważne nie trzeba nikogo przekonywać, przecież posiadanie takich umiejętności niejednokrotnie decyduje o czyimś życiu i zdrowiu. Młodzież czynnie brała udział w części praktycznej. Młodzi ludzie mieli okazję pod czujnym okiem instruktora wykonywać na fantomie czynności ratownicze. Zajęcia były bardzo atrakcyjne, a młodzież bardzo chętnie podejmowała inicjatywę. Chłopcy i dziewczęta szybko uczyli się, zajęcia bardzo się podobały i na pewno spełniły swoją rolę.

– Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w oczyszczeniu Naszej małej ojczyzny. Już planujemy następną akcję ekologiczną na przyszły rok do udziału w której zapraszamy – mówią organizatorzy.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego-Pan Witold Kozłowski, Prezes WFOSiGW w Krakowie-Pan Kazimierz Koprowski oraz Starosta Nowosądecki-Pan Marek Pławiak.

(DSZ) fot. Marcin Baran/DSZ

czytaj także: Prezydent Andrzej Duda sadził cisy w podsądeckim lesie

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama