Akademia Sandecja testuje zawodników na PWSZ

Już po raz kolejny w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu na tamtejszej nowoczesnej hali sportowej z tunelem lekkoatletycznym poddano testom młodych piłkarzy Akademii Sandecja.

Czytaj również: „SznS”. Są premie za awans do ekstraklasy – wywiad z prezesem Sandecji Nowy Sącz

Dokonano kilku prób testowych, by uzyskać informacje o poziomie poszczególnych zdolności motorycznych badanych. Były więc takie ćwiczenia jak: próba szybkości na bieżni z pomiarem międzyczasów czy tzw. „Beep”, czyli test określający wytrzymałość krążeniowo-oddechową zawodników. Nie zabrakło też pomiarów antropometrycznych – zmierzono wysokość oraz masę ciała. Słowem chodziło o to, by przeanalizować skuteczność treningu i rozwój piłkarzy trenujących w akademii.

Czytaj również: Grał w Sandecji. Dziś pierwszy raz trafił dla „Pasów”

– Testy obejmą zawodników wszystkich roczników Akademii Sandecja, a pozwoli to zanalizować i wprowadzić w przyszłości pewne metody umożliwiające jeszcze sprawniejsze szkolenie – skomentował dyrektor Akademii Sandecja i trener zespołu U-8, Mateusz Dwojak.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Sandecja; własne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.