Akademia Sandecja testuje zawodników na PWSZ

Już po raz kolejny w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu na tamtejszej nowoczesnej hali sportowej z tunelem lekkoatletycznym poddano testom młodych piłkarzy Akademii Sandecja.

Czytaj również: „SznS”. Są premie za awans do ekstraklasy – wywiad z prezesem Sandecji Nowy Sącz

Prezydent w tekście

Dokonano kilku prób testowych, by uzyskać informacje o poziomie poszczególnych zdolności motorycznych badanych. Były więc takie ćwiczenia jak: próba szybkości na bieżni z pomiarem międzyczasów czy tzw. „Beep”, czyli test określający wytrzymałość krążeniowo-oddechową zawodników. Nie zabrakło też pomiarów antropometrycznych – zmierzono wysokość oraz masę ciała. Słowem chodziło o to, by przeanalizować skuteczność treningu i rozwój piłkarzy trenujących w akademii.

Czytaj również: Grał w Sandecji. Dziś pierwszy raz trafił dla „Pasów”

- Testy obejmą zawodników wszystkich roczników Akademii Sandecja, a pozwoli to zanalizować i wprowadzić w przyszłości pewne metody umożliwiające jeszcze sprawniejsze szkolenie – skomentował dyrektor Akademii Sandecja i trener zespołu U-8, Mateusz Dwojak.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Sandecja; własne

TRADYCJATEXT

1 comment

  1. Wojciech z Nowego Sącza 21 Grudzień, 2018 at 11:12 Odpowiedz

    Bardzo dobra oferta PWSZ przyczyniająca się do rozwoju sądeckiego sportu i odpowiadająca potrzebom lokalnej społeczności. Brawo Tomasz Cisoń, Brawo Zbigniew Małek! W tych PeWueSZetach to jednak dobre ludzie som 😉

Wypowiedz się w tej sprawie