Kilka dni temu w siedzibie Radia Kraków miał miejsce niezwykły koncert. Niezwykły, bo „zaczarowany”. Brali w nim udział przede wszystkim dla finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Sądecczyznę reprezentował Karol Tomasiak z Nowego Sącza.

dts

– Koncert miał na celu nie tylko ponowne spotkanie się ze sobą i utrwalenie zawiązanych na festiwalu przyjaźni. ZRK to przede wszystkim szansa na zaśpiewanie najpiękniejszych polskich piosenek, w specjalnie przygotowanych przez pana Andrzeja Zaryckiego na ten koncert aranżacjach. Wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej może tylko o tym pomarzyć. Kolejną nagrodą jest śpiewanie przy akompaniamencie najlepszych krakowskich muzyków takich jak m.in. Michał Półtorak, Jacek Bylica. Kraków to miasto poetów, którzy licznie i chętnie przybywają do naszych finalistów i pozostając z nimi w kontakcie piszą dla nich teksty piosenek. Wobec powyższych faktów organizowane od 10 lat, 4 razy w roku koncerty są jak najbardziej magiczne - mówi Marcin Pałys, współorganizator tych wydarzeń.

Jeszcze z kilku innych względów koncert jest taki nietypowy. Każdy jest dedykowany danej osobie, dziedzinie sztuki, uczuciom. Były zatem piosenki Kabaretu Starszych Panów, poezja, piosenki o miłości, czy ostatnio kolędy i pastorałki dedykowane ks. infułatowi Jerzemu Bryle -działaczowi na rzecz osób niepełnosprawnych oraz środowisk twórczych. Był to koncert szczególny, ponieważ jubileuszowy - 40.

Koncerty są prowadzone przez panie Annę Dymną oraz Lidię Jazgar, a wszystko pod czujnym okiem Andrzeja Zaryckiego - kompozytora współpracującego m.in. Z Piwnicą pod Baranami, Ewą Demarczyk, Katarzyną Groniec. Gośćmi specjalnymi byli m.in. Jacek Wójcicki, Beata Paluch-Zarycka.

Karol Tomasiak

Zdjęcia:  Karol Tomasiak

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.