Grał w Sandecji. Dziś pierwszy raz trafił dla „Pasów”

Filip Piszczek w dzisiejszym spotkaniu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy zanotował swoje premierowe ligowe trafienie w barwach Cracovii.

23-letni napastnik poprowadził „Pasy” do triumfu nad Pogonią Szczecin 2:1. Do niedawna atakujący nowosądeckiego klubu w 40 minucie zastąpił kontuzjowanego Airama Cabrerę a w 54 minucie wpakował piłkę do siatki.

Czytaj również: „SznS”. Są premie za awans do ekstraklasy – wywiad z prezesem Sandecji Nowy Sącz

Ogółem w bieżącej kampanii Piszczek zdobył swoją drugą bramkę dla Cracovii. Pod koniec września zaliczył bowiem gola w starciu z ROW-em 1964 Rybnik (wygrana 3:1) w ramach rozgrywek pierwszej rundy Pucharu Polski.

W ubiegłym sezonie Filip Piszczek w barwach Sandecji na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w 32 meczach strzelił 6 goli, czym zapracował sobie na pozostanie w szeregach zawodników ekstraklasy.