Adrian Danek gra bardzo niewiele. O co chodzi?

Adrian Danek gra bardzo niewiele. O co chodzi?

23-letni pomocnik Sandecji Nowy Sącz był w bieżącym sezonie Lotto Ekstraklasy na ogół podstawowym zawodnikiem beniaminka.

Ufał mu trener Radosław Mroczkowski. Do grudnia 2017 roku Danek rozegrał 20 meczów w lidze (11 w pierwszym składzie) zdobywając dwa gole. Do tego dorobku dołożył trzy występy w Pucharze Polski.

Za Kazimierza Moskala Danek gra o wiele mniej. W tym roku zagrał w 5 spotkaniach (2 w pierwszym składzie). W trzech meczach nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Ostatni jego występ to nieco ponad pół godziny przeciwko Cracovii (1:2).

Oto tegoroczne występy Adriana Danka w lidze. Pogoń Szczecin – Sandecja (4:1), wejście na murawę w 46 min. Sandecja – Korona Kielce (3:3), grał od 1 do 84 min. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja (1:0), grał od 1 do 45 min. Sandecja – Piast Gliwice (0:3), wszedł na murawę w 82 min. Cracovia – Sandecja (2:1), wszedł na murawę w 59 min.

Trener ma swoich zaufanych piłkarzy i tyle w temacie. Kadra zespołu jest obecnie dość szeroka, więc Moskal ma szersze pole manewru. Widocznie Bartłomiej Kasprzak, Jakub Grić czy Pawło Ksionz bardziej zasługują na grę, choć po wynikach tego nie widać… – mówi nam osoba z otoczenia klubu prosząca o anonimowość.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.com.pl archiwum