Nowy Sącz: 10 kwietnia zawyją syreny. Prezydent apeluje, aby zatrzymało się całe miasto

10 kwietnia o godzinie 8.41 w Nowym Sączu zawyją syreny, by uczcić ósmą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Wówczas zginęło 96 osób, w tym Prezydent Lech Kaczyński i Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, a także generał Franciszek Gągor z Sądecczyzny oraz ojciec Józef Joniec z Limanowszczyzny. 

KorzennaW2020

- Prezydent Miasta Nowego Sącza informuje, że (...) na terenie Miasta Nowego Sącza uruchomione zostaną syreny alarmowe. W tym celu wyemitowany będzie sygnał akustyczny w postaci dźwięku ciągłego, trwającego jedną minutę - informuje biuro prasowe sądeckiego ratusza.

Gospodarz miasta apeluje do mieszkańców o zatrzymanie na tę chwilę ruchu kołowego i pieszego.

Przypomnijmy!

10 kwietnia 2010 roku prezydent Polski wraz z małżonką, wicemarszałkowie, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych, szefowie instytucji państwowych, duchowni, a także członkowie załogi samolotu Tu-154M lecieli na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Niestety wszyscy zginęli. Była to największa katastrofa w historii w dziejach Sił Powietrznych oraz druga, pod względem liczby ofiar, w historii polskiego lotnictwa.

 

Fot. Iwona Kamieńska

Osiedle Falkowa zaprasza na obchody ósmej rocznicy katastrowy pod Smoleńskiem.

Obchody ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej na Falkowej już 10 kwietnia

 

PANORAMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.