Adamczyk: tunelami i estakadami do Nowego Sącza nie dojedziemy

Adamczyk: tunelami i estakadami do Nowego Sącza nie dojedziemy

Niemal rok temu – 17 czerwca 2020 roku, na moście w Kurowie zwołano konferencję prasową na której politycy partii rządzącej zapowiadali, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem  – w 2026 roku pojedziemy nową drogą z Nowego Sącza do Brzeska.  Dziś na  tym samym moście politycy, na czele z ministrem Andrzejem Adamczykiem ponownie spotkali się z mediami. Szef resortu infrastruktury apelował do samorządowców o zgodę w sprawie przebiegu nowej krajowej „siedemdziesiątki piątki” z Brzeska do Nowego Sącza.

Przypomniał, że inwestycja ma zapewnione finansowanie i jedynym czego brakuje, aby można było uczynić kolejny proceduralny krok do przodu jest porozumienie gmin, które znajdą się na trasie przebiegu „sądeczanki”.

Trasa została wpisana w 2017 r. do Programu Budowy Dróg Krajowych. Obecnie zarezerwowano na jej budowę około 3,2 mld zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaproponowała 22 warianty przebiegu drogi. Gdyby udało się wybrać jeden z nich, jeszcze w tym roku GDDKiA mogłaby złożyć wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie. Budowa miałaby wówczas szansę na realizację w  latach 2023-2026.

Każdy z wariantów jest odrzucany przez któryś z samorządów. W zależności od tego, z którym samorządem rozmawiamy, to inny wariant nie odpowiada – ubolewał Adamczyk dodając, że samorządowcy proponują poprowadzenie trasy w wielu miejscach tunelami i estakadami, ale na takie rozwiązania pieniędzy nie wystarczy.

Tunelami i estakadami do Nowego Sącza nie dojedziemy, musimy jechać normalnie wytrasowaną drogą. Ufam i wierzę w to, że to się da zrobić – mówił – Dlatego po raz kolejny apeluję do wójtów i radnych: znajdźcie konsensus. Te propozycje są przemyślane. Na pewno wdzięczni wam będą wszyscy, którzy pojadą bezpieczną, nowoczesną drogą z Nowego Sącza w kierunku Krakowa. 

Czytaj też:

Politycy PiS zwołali konferencję w Kurowie i obiecali „sądeczankę” za 6 lat

Sądeczanka do 2045, czy 2028 roku? GDDKiA odpowiada na doniesienia medialne i wskazuje optymalny wariant przebiegu trasy

 

zdjęcia: GDDKiA Kraków

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.