Absolwent nowosądeckiej WSB-NLU - najlepszym na świecie twórcą czarno-białej fotografii

Szymon Brodziak, absolwent nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu został zwycięzcą Konkursu Fotograficznego One Eyeland, który wyłania światową czołówkę najlepszych twórców fotografii czarno-białej. Jury oceniało około 2 tysiące zgłoszeń z 65 krajów.

One Eyeland to  galeria online i jednocześnie społeczność skupiająca fotografików z całego świata, a "dobre zdjęcie to takie, które wzbudza emocje, skłania do refleksji i nie pozostawia widza obojętnym" – mówi zdobywca pierwszej nagrody - Szymon Brodziak, który swoje pierwsze fotograficzne sukcesy odnosił będąc jeszcze studentem (nagroda Johnnie Walker Keep Walking Award za „ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna”).

W 2013 roku podczas Festiwalu Filmowego w Cannes absolwent sądeckiej uczelni został uznany przez jury FashionTV Photographers Awards za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych, zaś dwa lata później stał się najmłodszym artystą i pierwszym Polakiem, którego prace wystawiono w prestiżowym Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Prezydent w tekście

Pierwszy album fotograficzny Szymona "Brodziak ONE" miał swoją oficjalną premierę w Rzymie pod koniec 2014 roku. Zawiera on ponad 300 monochromatycznych zdjęć podsumowujących ostatnie 10 lat zawodowej działalności fotografa. Publikację rozpoczyna osobista dedykacja od June Newton, żony legendarnego Helmuta Newtona.

Szymon Brodziak (rocznik 1979) jest z wykształcenia ekonomistą. Porzucił rodzinny interes, aby asystować przy sesjach mody i kampaniach wizerunkowych, które dziś są głównym polem jego działalności.

Prowadzi swoje autorskie galerie fotografii w Poznaniu i Warszawie.

5 kwietnia podczas licytacji, która odbyła się w warszawskim Domu Aukcyjnym Desa Unicum w ramach kolacji charytatywnej zorganizowanej na rzecz dzieci z Domu Dziecka Pod Lipami w Radymnie, czarno-biała sesja w wykonaniu Szymona Brodziaka została wylicytowana za rekordową kwotę 195 000 złotych.

Jego prace można obejrzeć TUTAJ.

oraz w mediach społecznościowych.

fot. Jerzy Sadowski; źródło: https://szymonbrodziak.com

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie