Sądeccy Policjanci bezkonukrencyjni na białym stoku

Sądeccy Policjanci stanęli na podium w Pierwszych Mistrzostwach w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, odbywających się w Ośrodku Narciarskim ,,Kotelnica Białczańska”.

Funkcjonariusze rywalizowali z mundurowymi z całej Polski i Słowacji o puchar IPA Regionu Zakopane (międzynarodowe stowarzyszenie łączące wszystkie policyjne służby).

Mistrzostwa otwarł najlepszy polski alpejczyk – Michał Kłusak, którego zmagania mogliśmy ostatnio obserwować na olimpiadzie w Pjongczangu. W zawodach brało udział 80 osób.

– W kategorii kobiet, st. asp. Małgorzata Dawiec – policjantka Komisariatu Policji w Grybowie zajęła II miejsce. Z kolei w kategorii mężczyzn, najszybciej slalom gigant pokonał sierż. Oliwier Martyna z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, tym samym zwyciężając – informuje nas oficer prasowa KMP w Nowym Sączu asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Miejsce piąte zajął asp. szt. Lesław Więcek – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, natomiast wynik dziesiąty osiągnął post. Mateusz Markowicz z Wydziału Kryminalnego – dodaje.

* IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie, do którego należy 358 000 osób zrzeszonych w 66 krajach.

Zdjęcia: Oliwier Martyna/