
30 lat temu 9 maja 1996 r. odbyły się pierwsze w Nowym Sączu juwenalia studentów WSB-NLU. Jutro, również 9 maja, odbędzie się pogrzeb założyciela i pierwszego rektora uczelni dr. Krzysztofa Pawłowskiego. Te dwie daty układają się w symboliczną klamrę spinającą nie tylko edukacyjne dzieło zmarłego kilka dni temu Honorowego Obywatela Nowego Sącza.
Jest niemal pewne, że Krzysztof Pawłowski życzyłby sobie, aby tamte pierwsze juwenalia wspominać z uśmiechem. Dlatego przypominamy. Rozpoczęcie i przekazanie młodzieży przez prezydenta Andrzeja Czerwińskiego na kilka dni symbolicznych kluczy do miasta odbyło się na sądeckim rynku. Impreza przebiegała pod zachęcającym do zabawy hasłem „Kto się uczy w juwenalia, ten jest świnia i kanalia”. Kilka lat później, podczas juwenaliów 2003 studenci WSB zaprezentowali m.in. musical własnego autorstwa „Cudowne marzenia”.
Fot. Jerzy Cebula, zdjęcie pochodzi z książki „Nowy Sącz 366 dni”.
Więcej czytaj w najnowszym wydaniu DTS – https://www.dts24.pl/dts-2026-04-30/



















































































































































































































