86 psiaków i setki uczestników pierwszego Nowosądeckiego Festiwalu Psów i Kotów [ZDJĘCIA]

86 psiaków i setki uczestników pierwszego Nowosądeckiego Festiwalu Psów i Kotów [ZDJĘCIA]

W pierwszym Nowosądeckim Festiwalu Psów i Kotów ,,PsyKoty” wzięło udział ponad 450 osób oraz 86 psów. Dla gości przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla tych czworonożnych, jak i ich właścicieli oraz wszystkich odwiedzających.

Wydarzenie miało miejsce 18 maja w siedzibie szkoły TEB Edukacja Nowy Sącz. Uczestnicy mogli podziwiać milusińskich w godzinach od 14:00 do 17:00.

– Cieszymy się, że miłośników zwierząt jest tak wielu w naszym regionie, byliście wspaniali. Każdy piesek obecny na imprezie jest wyjątkowy, piękny i mądry niezależnie od ilości zebranych nagród. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych imprezach – podsumowują członkowie klubu zrzeszającego miłośników psów i kotów.

Podczas wydarzenia odbyły się: prezentacje najlepszych gadżetów dla psów i kotów, organizacji prozwierzęcych z naszego regionu oraz czworonogów, które szukają domu. Była możliwość poznania innych psiarzy i kociarzy, wymiana doświadczeń oraz uczestnictwo w sesji zdjęciowej. Przygotowano strefę porad dotyczących żywienia, ale nie tylko. Na czworonogów czekały smakołyki i tor zabaw. Dzieci również miały swój kącik na rysowanki, malowanie twarzy i gry. Natomiast w strefie chillout’u można było się zrelaksować, wypić kawę i zjeść ciasto.

Program obejmował także: strefę adopcji, edukacji, prezentację usług groomerskich i pielęgnacji zwierząt. Odbyły się również warsztaty dla dzieci i dorosłych m.in. te, podczas których pokazywano, jak udzielić pierwszej pomocy zwierzęciu. W trakcie festiwalu wybierano najładniejszego psa, najlepsze psie sztuczki oraz psa najbardziej podobnego do właściciela. Na zakończenie pierwszego Nowosądeckiego Festiwalu Psów i Kotów przemaszerowano ze zwierzakami do parku imienia Ireny Styczyńskiej. Tam zorganizowano jogę właścicieli z milusińskimi.

Organizatorami festiwalu byli: Klub Miłośników Psów i Kotów, TEB Edukacja Oddział Nowy Sącz oraz Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział Nowy Sącz.

Fot. Adrian Maraś

Reklama