Wysowa: zgubił się i był bliski zamarznięcia. Uratowali go policjanci

53-letni mieszkaniec Zabrza, wypoczywający w Wysowej zagubił się. Nie mógł samodzielnie dotrzeć do pensjonatu. Zadzwonił na Policję prosząc o pomoc. Tej nocy temperatura na zewnątrz sięgała -11 °C. Na szczęście funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odnaleźli go w porę. Do zdarzenia doszło 5 lutego. 

Renault2

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach około godziny 22.20 został telefonicznie powiadomiony przez pensjonariusza jednego z domów uzdrowiskowych na terenie Wysowej, że ten zagubił się, jest bardzo wychłodzony i  nie jest w stanie samodzielnie wrócić do pensjonatu, w którym był zakwaterowany. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol interwencyjny- informuje rzecznik prasowy KPP w Gorlicach.

Temperatura spadła do -11 °C więc każda minuta się liczyła. Funkcjonariusze rozdzielili się i przeszukali teren opisywany przez 53-latka.  Po chwili odnaleźli mężczyznę leżącego w śniegu. Odwieźli go do pensjonatu, w którym był zakwaterowany i oddali pod opiekę lekarza.

Fot. pixabay

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.