Białe buty zostały w szafie

Białe buty zostały w szafie

Ptaszkowa może pochwalić się 682-letnią historią, pięknymi krajobrazami, mieszkańcami, którzy prawdopodobnie mają największe poczucie humoru w Polsce, bo co roku organizują mistrzostwa w opowiadaniu dowcipów, i leżącym u stóp Jaworza Centrum Sportów Zimowych. Nowoczesne, malownicze trasy przyciągają w to miejsce zawodowców oraz amatorów narciarskiego biegania.

Wyasfaltowane, oświetlone, sztucznie naśnieżone i ratrakowane trasy biegowe o długości 1000 i 1500 metrów służą amatorom aktywnego wypoczynku nie tylko zimą. Gdy braknie śniegu, zmieniają się w tory łyżworolkowe lub w ścieżki rowerowe. Gospodarze postarali się o homologację Polskiego Związku Narciarskiego, co daje możliwość organizowania w Ptaszkowej zawodów i mistrzostw w biegach narciarskich nawet na poziomie światowym. Apoloniusz Tajner – prezes Polskiego Związku Narciarskiego, a w przeszłości m.in. trener Adama Małysza, będąc w Ptaszkowej kilka miesięcy przed oficjalnym otwarciem inwestycji, stwierdził z zachwytem, iż drugiego takiego miejsca nie ma nigdzie w Polsce. Jednak Centrum Sportów Zimowych to nie tylko trasy. Tuż przy nich jest całe zaplecze techniczno-socjalne i hotel, w którym można zakwaterować ponad trzydzieści osób. Znajdują się
w nim szatnie i pokoje dla zawodników, sala konferencyjna, pomieszczenia do przygotowania nart, siłownia, sala dla mediów, restauracja, garaże…(…)

Przeczytaj więcej. Dowiedz się, jak ocenia trasę Jacek Tarasek nauczyciel wychowania fizycznego, trener młodzieży, pasjonat triatlonu i nart biegowych:

 

Share on twitter
Share on facebook