5 korzyści z używania odkurzacza pionowego

5 korzyści z używania odkurzacza pionowego

Odkurzacze pionowe funkcjonują na rynku od dawna. Jednak od momentu ich powstania oferta ich była ograniczona, też nie cieszyły się dużym powodzeniem wśród klientów. Sytuację tę zmieniły dopiero bezprzewodowe odkurzacze pionowe. Choć nadal dostępne są odkurzacze pionowe przewodowe, to jednak te bezprzewodowe zawojowały rynek, zwłaszcza że ich technologiczny rozwój sprawił, że urządzenia te mogą być głównym i jedynym odkurzaczem w domu. Najlepszy odkurzacz pionowy bowiem charakteryzuje zarówno duża moc ssania, długi okres pracy, jak i wygoda użytkowania.

Moc ssania

Pierwsze odkurzacze bezprzewodowe, które pokazały się na rynku oferowały moc ssania na poziomie 15– 20 W. Nadal można w sklepach spotkać odkurzacze tej mocy.  Jednak to nie one zawojowały rynek. To że odkurzacze stały się niezastąpione i zamieniono je z tradycyjnych na właśnie te, pionowe sprawiło, że producenci skupili się na wyposażeniu swoich odkurzaczy w dużą moc, która pozwoli sprzątnąć wszystkie pomieszczenia w domu, analogicznie jak do tej pory robił to odkurzacz tradycyjny. Współczesne modele odkurzaczy bezprzewodowych pionowych mogą się pochwalić mocą rzędu 100 W, a najlepsze z nich nawet mocą 240 W. To właśnie jest kluczowe i zadecydowało że klienci zaczęli patrzeć na takie modele przychylnym okiem.

Długość pracy

Innym parametrem, z którym borykali się producenci chcąc, aby ich urządzenia stały się popularne była długość pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Pierwsze z urządzeń oferowały około 7 minut pracy, podczas gdy ładowanie zabierało 4 do 5 godzin. Odkurzacze, które dziś możemy spotkać w sklepach najczęściej pracują na jednym ładowaniu około 45 minut, a najlepsze z modeli są aktywne nawet 60 minut. W takim czasie posprzątamy nawet duże mieszkanie czy dom.

Dwa w jednym

Absolutną rewolucją w technologii sprzątania było to, że odkurzacz bezprzewodowy pozwala na użytkowanie bądź pełnowymiarowej wersji, bądź  z odłączaną wersją ręczną, która sprawiła że odkurzacz nabrał nowych funkcjonalności. Dzięki ręcznej wersji bez problemu posprzątamy trudno dostępne miejsca, kanapy, krzesła, wnętrza szaf czy tapczanów. Ręczna wersja pozwoli też na skuteczne posprzątanie samochodu.

Wygoda

Gdy odkurzacze pionowe bezprzewodowe zyskały funkcjonalność tożsamą z tradycyjnym odkurzaczem domowym, klienci zaczęli zwracać uwagę na wygodę użytkowania. Liczyć się zaczęło to, że odkurzacz pionowy znalazł swoje stałe miejsce w stacji ładowania umieszczonej na ścianie i odłożony do niej nieustannie się ładuje. Zatem jego gotowość do pracy jest niezaprzeczalną zaletą. Istotnym również stał się fakt, że odkurzacz taki nie wymaga przygotowań do sprzątania. Wystarczy zdjąć go ze stacji ładowania, włączyć za pomocą jednego przycisku i podjąć sprzątanie. Podobnie wygląda sprawa z zakończeniem sprzątania. Odłożony do stacji ładowania nie wymaga więcej zabiegów. Niezaprzeczalną zaletą jest również fakt braku przewodu elektrycznego, który zawsze się plątał i który po zakończeniu sprzątania należało zwinąć.

Szczotki

Do niedawna odkurzacze pionowe były oferowane klientom wyłącznie z jedną, standardową szczotką. Powodowało to pewne ograniczenia w możliwości sprzątania. Dlatego coraz więcej urządzeń bezprzewodowych jest wyposażonych w kilka szczotek. Szczotką do codziennego sprzątania jest turboszczotka. Jest to model, który ma obrotową, elektrycznie napędzaną głowicę wspomagającą zagarnianie brudu, który jest kierowany do rury ssącej. Obok turboszczotki do dyspozycji klientów przeważnie jest dodatkowa szczotka mała oraz szczotka typu szparówka. Obie pozwolą na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i narożników.

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama