35 domów i 12 dróg zniszczonych przez kolejną błyskawiczną powódź

35 domów i 12 dróg zniszczonych przez kolejną błyskawiczną powódź

powódź na Sądecczyźnie 2021

Mieszkańcy Sądecczyzny nie zdążyli jeszcze uporać się ze skutkami błyskawicznej powodzi, która dotknęła nasz region w ubiegłą niedzielę, a znów ulewny deszcz doprowadził do podtopień ich domostw i zniszczył dorobek życia. Trwa szacowanie strat.

Syzyfowe prace – tak mieszkańcy dotkniętych powodzią regionów Sądecczyzny określają swoją pracę związaną z odmulaniem piwnic, podwórek i naprawą tego, co uszkodziła powódź. Dzisiejszej nocy kolejny raz ulewa doprowadziła do lokalnych podtopień.

,,Największe zniszczenia powstały w okolicach Paszyna, Piątkowej oraz ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Strażacy podjęli łącznie 39 interwencji związanych z opadami deszczu.  W wyniku opadów deszczu uszkodzony został dach na jednym budynku. Zanotowano 4 wiatrołomy. Podtopionych zostało 35 budynków, 12 dróg zostało uszkodzonych. W działaniach brało udział 13 pojazdów PSP i 52 strażaków oraz 61 zastępów OSP i 324 strażaków” – posumowali strażacy.

Powiat nowosądecki szacuje straty

W gminie Korzenna woda zniszczyła infrastrukturę mostowo-drogową, zablokowane zostało koryto rzeki (Koniuszowa).  Co więcej, doszło do osunięcia się brzegu na drogę gminną w trzech miejscach. Zniszczeniu uległa również droga prywatna w miejscowości Posadowa Mogilsko.

W gminie Chełmiec zalanych zostało 20 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Ponadto fala powodziowa uszkodziła drogi w miejscowościach: Januszowa, Piątkowa oraz Paszyn.

W Siennej (gm. Gródek nad Dunajcem) pod wodą znalazł się stadion sportowy. Na drogi w Siennej, Jelnej i Lipiu naniesione zostało błoto i żwir.

W gminie Kamionka Wielka woda wdarła się do jednego z domów i zalała kotłownię oraz piwnicę. Ponadto gwałtowna ulewa doprowadziła do zamulenia drogi w Mystkowie. Podmyty został również brzeg jednej strony potoku w Kamionce Wielkiej.

Lokalne podtopienia stwierdzono również w mieście i gminie Piwniczna Zdrój. Stwierdzono tam uszkodzenie nawierzchni dróg oraz zamulenie przepustów w miejscowościach Piwniczna-Zdrój, Kosarzyska, Zamakowisko, Polana, Obidza, Łazy, Piwowawórka, Śmiegowskie, Łomnickie, Łomnica, Zubrzyk, Głębokie, Kokuszka, Młodów, Wierchomla Wielka.

Fot. PSP Nowy Sącz/
OSP Korzenna/ 
OSP Paszyn

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.