29. Finał WOŚP w Nowym Sączu. Orkiestra zagra bezpiecznie!

31 stycznia (niedziela) w Nowym Sączu już po raz 29 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego finału akcji jest wsparcie oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Po raz  piąty lokalny sztab WOŚP prowadzi nieformalna grupa mieszkańców Nowego Sącza. Współorganizatorami są Miasto Nowy Sącz oraz Miejski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Nowego Sącza.

Na ulice naszego miasta wyjdzie z identyfikatorami i skarbonkami 110 wolontariuszy WOŚP. Wyposażeni będą w maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne, a tradycyjne serduszka będą wcześniej wycięte i wręczane darczyńcom. Podczas Finału sztab będzie pracował w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, jednak wstęp na teren MOK będzie ściśle ograniczony ze względu na zachowanie bezpieczeństwa – informuje szefowa sądeckiego sztabu – Magdalena Furmanek-Kopiec.

Koncerty i pokazy transmitowane będą na żywo przez Regionalną Telewizję Kablową oraz na profilu facebookowym sądeckiej orkiestry.

Wystąpią: zespoły i soliści z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Krzysztof Bajerski, Kruca Banda, T.F.B., Kordian, Violka Marcinkiewicz, No Brothers, 33 Trzysta, Ciupaga.

Między koncertami odbędą licytacje on-line na żywo.Za „wrzutę do skarbonki WOŚP” będzie można wygrać między innymi kolację w towarzystwie Prezydenta Nowego Sącza, złote serduszka, mnóstwo voucherów na przeróżne usługi, biżuterię, rękodzieło i oczywiście gadżety WOŚP.

Tegoroczny finał ma też swój sportowy wątek. Sztab zaprasza na Nowosądecki Turniej Szachowy WOŚP 2021 oraz na Nowosądecki Bieg WOŚP. Oba konkursy są bez ograniczeń wiekowych i poziomu zdolności. Bieg ma charakter umowny i można go odbyć w różnoraki sposób – może to być spacer, jazda na rolkach, rowerze, itp. na wyznaczonym dystansie. Chodzi o wspólną zabawę.

Na Rynku w godz. 10.00-15.00 będzie czekał WOŚPO-BUS, zabytkowy Autosan Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji, z gadżetami do zdobycia. Ponadto do dyspozycji chętnych będą przepiękne “garbusy” . Indywidualnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pandemicznego, będzie można odbyć przejażdżkę.

Nowosądeckie „Światełko do nieba” o godz. 20.00 w tych niezwykłych czasach może zaistnieć tylko dzięki mieszkańcom.  Sztab czeka na filmy i zdjęcia dokumentujące „światełkową” kreatywność sądeczan.

Już dziś każdy z Was może wypełniać skarbonki stacjonarne WOŚP (wykaz znajdziecie na stronie nowy-sacz-4446.wosp.pl) oraz skarbonki wirtualne.

Link do naszej  redakcyjnej eSkarbonki znajdziecie  TUTAJ.

Na każdego, kto dorzuci się do wirtualnej puszki i i wpisze przy dokonywaniu wpłaty swoje imię, czeka niespodzianka – osobiste podziękowanie w formie nagrania od Jurka Owsiaka.

Podczas zeszłorocznego Finału WOŚP mieszkańcy Nowego Sącza złożyli się na rekordową dotąd sumę: 212 623, 76 PLN. Czy uda się pobić rekord w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie pandemii? Przekonamy się 31 stycznia.

Sztab 4446 – Nowy Sącz informuje, że na bieżąco, do 29 stycznia, przyjmuje przedmioty na licytacje.

Wszelkie informacje uzyskać można drogą mailową [email protected], oraz telefoniczną 604 621 222

zdjęcie: archiwum dts24

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.