27 lutego, Nowy Sącz: Męskie czytanie poezji z Jerzym Trelą i „Historią filozofii po góralsku”

„Historia filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera czyli kolejna odsłona z cyklu: „Męskie czytanie” w Teatrze Nowym w Nowym Sączu.

wsb3

„HISTORIA FILOZOFII PO GÓRALSKU” to swoisty podręcznik filozofii, jednak w wydaniu zrozumiałym dla każdego odbiorcy. Za sprawą humorystycznie przedstawionych historii, okraszonych gwarą góralską, otrzymamy odpowiedzi na wiele nurtujących ludzkość pytań, dotyczących emocji, wartości i wielu innych składowych naszego człowieczeństwa. Niech nikogo jednak nie zmyli „gawędziarski” charakter utworu, „Historia…” to kompendium wiedzy o filozofii klasycznej i jej najważniejszych koncepcjach, jednocześnie gwarantująca większą przyswajalność treści, niż ma to miejsce w przypadku jej akademickiej wersji.

Gościem specjalnym wieczoru będzie Jerzy Trela – wybitny aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, od 1970 r. związany z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Muzyczne emocje zapewni Kapela Góralska Ciupaga, która swoje zamiłowanie do ludowej muzyki Łącka i okolic, przekuła w żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi.

Wydarzenie odbędzie się w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 793 397
984

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]