27-latek usłyszał 25 zarzutów za oszukanie pracodawcy

27-latek usłyszał 25 zarzutów za oszukanie pracodawcy

Kodeks karny

Nieuczciwy pracownik jednego z nowosądeckich przedsiębiorstw oszukał swojego pracodawcę na ponad 35 tysięcy złotych. Zamiast numeru konta firmy, podawał klientom numery swoich prywatnych rachunków. 27-latek usłyszał od policjantów 25 zarzutów.

Kilka miesięcy temu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, otrzymali zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło w jednej z nowosądeckich firm. Jak się okazało, jeden z pracowników, który był odpowiedzialny za sprzedaż towarów na internetowych portalach aukcyjnych, znalazł sobie nielegalne źródło zarobku.

W wystawianych w imieniu przedsiębiorcy fakturach, zamiast numerów rachunków należących do firmy, wpisywał numery swoich prywatnych kont. W efekcie należności za sprzedawane towary wpływały do jego kieszeni – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej KMP w Nowym Sączu.

Co więcej, mężczyzna przedstawiał właścicielom przedsiębiorstwa fałszywe maile, w których klienci pisali, że chcą zwrócić towar i proszą o przelanie pieniędzy na wskazane numery kont bankowych. W większości przypadków były to wymyślone sytuacje, a podane numery rachunków bankowych należały do 27-latka.

Nieuczciwy pracownik spowodował straty, które wyniosły ponad 35 tysięcy złotych. Funkcjonariuszom z KMP w Nowym Sączu udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy. Policjanci przedstawili mężczyźnie 25 zarzutów oszustwa. Ponadto w czerwcu prokurator skierował do sądu akt oskarżania. 27-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Nowy Sącz. Powódź błyskawiczna po nocnej nawałnicy. Piątkowa znów pod wodą

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama