26 wypadków zakończonych śmiercią. Kiedy najczęściej dochodzi do tragedii na drodze?

Od początku wakacji, czyli od 19 czerwca na polskich drogach doszło aż 26 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w tym 6 w ciągu ostatniej doby. Polska Policja stworzyła interaktywną mapę i codziennie ją uzupełnia. Ma to przemówić do wyobraźni kierowców. Minęło prawie pięć dni od zakończenia roku szkolnego, a na mapie aż roi się od czarnych punktów. Trzeba pamiętać, że pod każdym z nich, kryje się ludzki dramat.

wsb3

- Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach - wyjaśniają przedstawiciele polskiej policji.

Obalić mity

Dodatkowo obalają mity dotyczące wypadków. Jednym z nich jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. Okazuje się bowiem, że wśród wszystkich wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji w 2018 roku ponad 76% miało miejsce podczas dobrych warunków atmosferycznych.

Prawie 85% to zdarzenia w ciągu dnia – przy naturalnym świetle. Blisko 84% wypadków miało miejsce na suchej nawierzchni. Jak informuje policja, główną przyczyną jest fakt, że kierowcy, gdy widzą, iż jest dobra pogoda, jeżdżą szybciej, przez co mają mniej czasu na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję ,,obronną".

Wystarczy sekunda, by stracić życie. Kierowcy, noga z gazu!

Źródło: Polska Policja
Fot: ilustracyjne: arch. dts24.pl

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.