25,7 mln zł – tyle miasto zapłaci swojej spółce za usługę wywozu śmieci na wysypisko

25,7 mln zł – tyle miasto zapłaci swojej spółce za usługę wywozu śmieci na wysypisko

śmieci ilustracyjna

Wywozem śmieci, które z sądeckich domów i firm trafiają na wysypisko, zajmie się w 2023 roku miejska spółka NOVA. W przetargu ogłoszonym przez urząd miasta została złożona tylko jedna oferta, opiewająca na kwotę  25,7 mln zł. Jest to kwota wyższa o 4 mln zł od zakładanego wcześniej przez władze miasta budżetu.

Miasto dołoży z budżetu 4,1 mln zł.

W przetargu, który dotyczył odbioru odpadów od mieszkańców w 2022 roku, Nova zaproponowała tę usługę za 18 mln zł. W rozstrzygniętym właśnie przetargu na rok 2023, cena wynosi już 25 722 360 zł, czyli więcej o ponad 4 mln złotych.

Czy mieszkańców czekają podwyżki opłat za wywóz śmieci? Wiceprezydent Artur Bochenek podczas ostatniej sesji Rady Miasta dał do zrozumienia, że tak. Jakie to będą kwoty, na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo.

Spółka Nova w przyszłym roku może zanotować straty w przychodach. Jak już wspominaliśmy tutaj,  Rada Miasta Nowego Sącza od bieżącego roku drastycznie podniosła ceny usługi odbioru śmieci dla przedsiębiorców –  z 6,33 zł aż do 24 zł za jeden worek o pojemności 120 litrów. Wiele firm zadeklarowało wyłączenie się z miejskiego sytemu i podpisało umowy na odbiór odpadów samodzielnie. W efekcie do kasy firmy odbierającej odpady trafi o około 2 mln zł mniej.

(DSZ)

czytaj także: Mszana Dolna. Maks walczy o życie. Mama chłopca apeluje o pomoc

 

Reklama