Krynica Źródłem Kultury 2020. koncert Lady Pank

24, 25 stycznia, Krynica - Zdrój: IRA i Mrozu zagrają w Pijalni Głównej

Trzeci weekend tegorocznego cyklu Krynica Źródłem Kultury wypełnią koncerty zespołu IRA i Mroza.

wsb3

W piątek na scenie Pijalni Głównej pojawi się formacja, na czele której stoi Artur Gadowski. IRA powstała w 1980 roku i w ciągu 30 lat istnienia nagrała 11 płyt studyjnych oraz supportowała takie gwiazdy jak Aerosmith czy Def Leppard. Albumy „Mój dom”, „1993 rok” oraz koncertowy „IRA Live” osiągnęły nakład wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki tym sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt regularnie pojawiały się na prestiżowej Liście Przebojów Programu 3.

 
W sobotę zagra producent muzyczny, kompozytor i zdobywca wielu muzycznych nagród. Mrozu, bo o nim mowa, szturmem podbił listy przebojów, a jego utwory "Jak nie my to kto" czy „Nic do stracenia” zna cała Polska. Umiejętnie łączy blues, soul i rock’and’roll, a wydany w 2017 roku album „Zew”, nominowany do Fryderyków w kategorii alternatywa, pokrył się złotem i zyskał uznanie tak fanów, jak i krytyków muzycznych. Mrozu powraca z piątym albumem pt. ‘AURA’, kontynuując myśl, dzięki której narodził się ‘ZEW’.
 
Bilety na wydarzenia można kupić w internecie na stronie https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/krynica-zrodlem-kultury/ oraz na miejscu w Pijalni Głównej. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19:00.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia ufundowane przez organizatorów cyklu "Krynica Źródłem Kultury".  Aby  spróbować zdobyć jedno z nich,  znajdź wpis zapowiadający oba wydarzenia na naszym profilu na FB i w komentarzu pod nim napisz na który koncert chcesz się wybrać, z kim, i dlaczego właśnie Tobie powinniśmy podarować zaproszenie.

Zabawę rozstrzygniemy  dziś po godz. 20.

 

Lady Pank rozgrzał krynicką publiczność. Ze sceny ,,Kryzysowa narzeczona", spod sceny - ,,sto lat"

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.