21-latek próbował zabić taksówkarza. Jest akt oskarżenia

21-latek próbował zabić taksówkarza. Jest akt oskarżenia

poszukiwanie, 13-latka, Gorlice, Biecz

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-latkowi, który próbował zabić taksówkarza w Wojnarowej. Młody mężczyzna wielokrotnie ranił kierowcę nożem.

Do zdarzenia doszło 29 maja br. Taksówkarz jechał z klientem po Wojnarowej. Nagle pasażer wyrwał ze stacyjki samochodu kluczyki, co spowodowało wyłączenie silnika. Napastnik wyciągnął nóż, który miał ostrze o długości 8 cm i kilkukrotnie zadał kierowcy cios w okolice klatki piersiowej. Taksówkarz zdołał uciec z pojazdu, jednak to nie zniechęciło 21-letniego przestępcę. Ruszył za ofiarą. Kiedy dogonił poszkodowanego, ponownie kilkukrotnie uderzył go nożem w klatkę piersiową.

– Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonego, który doznał jedynie obrażeń ciała w postaci zadrapań na przedramionach – przypomina prokurator Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

21-latek wcześniej nie był karany. Prokurator zarzucił mu usiłowanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Twierdził, że był pijany i nie pamięta zdarzenia. O tym informowaliśmy TUTAJ.

– Od zatrzymania stosowny jest wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje prokurator Leszek Karp.

Share on twitter
Share on facebook