Wojnarowa. Próbował zabić taksówkarza. Tłumaczy, że był pijany i nie pamięta takiego zdarzenia

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa taksówkarza w Wojnarowej. 21-letni pasażer zadał kierowcy kilka ciosów nożem w okolice klatki piersiowej.

Do zdarzenia doszło w nocy 29 maja br. Taksówkarz realizował kurs na terenie Wojnarowej. W pewnej chwili został zaatakowany przez pasażera taksówki. Młody mężczyzna wielokrotnie zadał mu ciosy nożem w okolicę klatki piersiowej. Kierowca zdołał się uwolnić i zaczął uciekać. Po około 200 metrach napastnik dogonił go i ponownie zaczął dźgać go nożem w obrębie serca.

,,Ostatecznie pokrzywdzony zdołał obronić się przed napastnikiem, doznając jedynie powierzchownych ran ciętych. Sprawcą okazał się 21-letni mężczyzna, dotychczas nie karany” – informuje rzecznik Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu Leszek Karp.

Prokurator przedstawił napastnikowi zarzut usiłowania zabójstwa. Ten jednak nie przyznał się do winy i stwierdził, że z powodu nietrzeźwości nie pamięta takiego zdarzenia. Decyzją sądu 21-latek trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Fot. ilustracyjne  arch. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.