13-letnia Basia: ekspert od narkotyków

13-letnia Basia: ekspert od narkotyków

Wiek: 13 lat, Służba czynna w SG: od 2005 r, Miejsce pełnienia służby: Placówka Straży Granicznej w Zakopanem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Specjalność: wyszukiwanie narkotyków, Cechy szczególne: przyjacielskie usposobienie.

Basia to jeden z dwunastu, a zarazem najstarszy pies służbowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej  –mówi  kpt. Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Komendanta KOSG w Nowym Sączu. – W trakcie 12 – letniej służby (długoletniej, jak na psa służbowego) Basia ujawniła ok. 35 kg  substancji narkotycznych i psychotropowych. Kilkadziesiąt razy uczestniczyła  w działaniach prowadzonych  przez Straż Graniczną oraz przez służby współdziałające  takie jak Policja, czy Żandarmeria Wojskowa.

Wykrywanie tych substancji, to nie jedyna płaszczyzna działalności służbowej sympatycznej foxterierki. Z jej udziałem przeprowadzono bardzo liczne prelekcje dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, dotyczących zagrożeń związanych z posiadaniem i zazywaniem narkotyków. Ponadto sympatyczna suczka często uczestniczyła w pokazach tresury psów służbowych.

Na co dzień, zarówno w służbie, jak i poza nią, towarzyszy jej  Stanisław – przewodnik psa służbowego z placówki SG w Zakopanem. Czas poza służbą Basia spędza w domu przewodnika, gdzie jest traktowana jak domownik.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.