Nowy Sącz ma jedyne w Polsce sanktuarium świętej od spraw beznadziejnych

Nowy Sącz ma jedyne w Polsce sanktuarium świętej od spraw beznadziejnych

Od minionej niedzieli Nowy Sącz ma jedyne w Polsce Sanktuarium Świętej Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Podczas uroczystego nabożeństwa będącego centralnym punktem obchodów dorocznego odpustu ku czci św. Rity, biskup tarnowski Andrzej Jeż wyraził nadzieję, że z sądeckie sanktuarium przyczyni się do upowszechnienia kultu świętej oraz modlitwy o świętość  ludzi świeckich i duchownych – rodziców, żon, mężów, księży, zakonników, zakonnic…

Tysiące ludzi, którzy zwracają się do św. Rity z prośbą o pomoc, czynią to z głębokim przeświadczeniem, iż święta, która sama tak wiele przeżyła, jest ich szczególną orędowniczką u Boga. Erygując dziś pierwsze w Polsce sanktuarium poświęcone Świętej Ricie, pragniemy, by piękno jej świętego życia i heroiczności cnót ujrzało jak najwięcej ludzi” – mówił.

Św. Rita urodziła się we 1381 r we Włoszech w 1381 r. Jej marzeniem było życie zakonne, rodzice zadecydowali jednak inaczej. Wydali ją za mąż. Życie rodzinne Rity naznaczone było dramatami. Po śmierci męża i dwóch synów wstąpiła do klasztoru Sióstr Augustianek w miejscowości Cascia, gdzie spędziła resztę życia. Zmarła 22 maja 1457 r.

Szczegóły dotyczące sądeckiego kultu św. Rity i historii sanktuarium znajdziesz pod linkiem: http://sw-rita.pl/

Sądecki kościół „awansuje” do rangi sanktuarium świętej od spraw beznadziejnych

Share on twitter
Share on facebook