Ostatnie chwile budynku sądeckiego dworca autobusowego? MDA szykuje teren pod inwestycję

Samorządowa spółka Małopolskie Dworce Autobusowe przygotowuje teren pod rozbiórkę starego dworca autobusowego w Nowy Sączu i  pod budowę obiektu, który będzie pełnił rolę dworca tymczasowego.

dts

Historia planów  budowy nowego dworca sięga 2014 roku. Inwestycja miała rozpocząć się rok później - w 2015 roku, skończyło się jednak na przygotowaniu projektu, kosztorysu (opiewającego  na kwotę 14 mln. zł) oraz na uzyskaniu pozwolenia na budowę. W 2017 r. rozpoczął się remont placu manewrowego dla autobusów. Jak się wówczas okazało - na postawienie nowego budynku zabrakło pieniędzy.

Jak informowaliśmy w marcu - MDA ogłosiła poszukiwanie dzierżawcy dworca, który wyręczyłby spółkę w zadaniu budowy nowego terminala.

Kilka dni temu na jednej ze ścian budynku dworca pojawiła się tablica informacyjna zapowiadająca „rozbiórkę budynku istniejącego z infrastrukturą techniczną oraz budowę budynku usługowego z parkingiem zadaszonym wraz z instalacją  wewnętrzną oraz zagospodarowaniem terenu”.

Jak informuje portal TwojSacz -  Agnieszka Ślusarczyk z MDA S.A. w odpowiedzi na pytanie redakcji dotyczące tej inwestycji wyjaśniła jedynie, że "rozpoczęły się prace przygotowawcze dla potrzeb zaplecza budowy oraz dworca tymczasowego". Kiedy rozpocznie się rozbiórka i budowa oraz kto będzie inwestorem: MDA, czy dzierżawca którego poszukiwano? - to nadal tajemnice spółki zarządzającej sądeckim dworcem.

 

Spółka MDA nie chce budować sądeckiego dworca PKS. Szuka inwestora, który postawi gmach

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.