Spółka MDA nie chce budować sądeckiego dworca PKS. Szuka inwestora, który postawi gmach

Spółka Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. nie zamierza budować nowosądeckiego dworca. Wczoraj na stronie internetowej MDA zamieszczono ogłoszenie o poszukiwaniach inwestora, który wyręczy spółkę w tym zakresie, a w zamian będzie mógł czerpać zyski z dzierżawy powierzchni obiektu przeznaczonej na handel i usługi.

Postępowanie mające na celu wybór najkorzystniejszej oferty dotyczącej budowy terminala dworcowego wraz z lokalami usługowymi według dostarczonego projektu zarząd MDA chce przeprowadzić w tym roku.

Plany budowy nowej siedziby dla sądeckiego dworca mają już sześcioletnią historię.

W grudniu 2015 MDA dostało pozwolenie na budowę. Dwa lata później sądeczanie ucieszyli się widząc początek prac, jednak jak się prędko okazało, ich zakres ograniczono do remontu płyty dworca i postawienia wiat przystankowych.

Z planami zrealizowania pozwolenia na budowę nowoczesnego obiektu wstrzymano się zlecając jedynie opracowanie kosztorysu inwestycji. Wynika z niego, że aby wyburzyć istniejący budynek z lat 50. ubiegłego wieku  i postawić nowy, trzeba być przygotowanym na wydatki rzędu 14 mln zł.

Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. to spółka, w której większościowy pakiet ma województwo małopolskie.

Ogłoszenie o planach MDA dotyczących inwestycji można przeczytać TUTAJ.

Wizualizacje i zdjęcia: MDA, Biuro Architektury Stosowanej 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.