Spółka MDA nie chce budować sądeckiego dworca PKS. Szuka inwestora, który postawi gmach

Spółka MDA nie chce budować sądeckiego dworca PKS. Szuka inwestora, który postawi gmach

Spółka Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. nie zamierza budować nowosądeckiego dworca. Wczoraj na stronie internetowej MDA zamieszczono ogłoszenie o poszukiwaniach inwestora, który wyręczy spółkę w tym zakresie, a w zamian będzie mógł czerpać zyski z dzierżawy powierzchni obiektu przeznaczonej na handel i usługi.

Postępowanie mające na celu wybór najkorzystniejszej oferty dotyczącej budowy terminala dworcowego wraz z lokalami usługowymi według dostarczonego projektu zarząd MDA chce przeprowadzić w tym roku.

Plany budowy nowej siedziby dla sądeckiego dworca mają już sześcioletnią historię.

W grudniu 2015 MDA dostało pozwolenie na budowę. Dwa lata później sądeczanie ucieszyli się widząc początek prac, jednak jak się prędko okazało, ich zakres ograniczono do remontu płyty dworca i postawienia wiat przystankowych.

Z planami zrealizowania pozwolenia na budowę nowoczesnego obiektu wstrzymano się zlecając jedynie opracowanie kosztorysu inwestycji. Wynika z niego, że aby wyburzyć istniejący budynek z lat 50. ubiegłego wieku  i postawić nowy, trzeba być przygotowanym na wydatki rzędu 14 mln zł.

Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. to spółka, w której większościowy pakiet ma województwo małopolskie.

Ogłoszenie o planach MDA dotyczących inwestycji można przeczytać TUTAJ.

Wizualizacje i zdjęcia: MDA, Biuro Architektury Stosowanej 

 

Share on twitter
Share on facebook