Marszałek Kozłowski szuka kompromisu w sprawie "Sądeczanki"

Marszałek Witold Kozłowski spotkał się  z wójtami z Chełmca, Łososiny Dolnej, Gnojnika i z burmistrzem miasta i gminy Nowy Wiśnicz. Odwiedził każdą z gmin. W Krakowie rozmawiał też z burmistrzem Czchowa Markiem Chudobą. Każde ze spotkań poświęcone było próbie szukania kompromisu w sprawie przebiegu nowej drogi krajowej nr 75 łączącej Nowy Sącz z Brzeskiem, czyli tak zwanej "Sądeczanki".

Jak informowaliśmy jesienią  - minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił, że rząd zarezerwował pieniądze na budowę trasy. (1 mld 475 mln. zł.). Aby można było przygotować dokumentację pozwalającą wydawać te pieniądze, niezbędna jest zgoda samorządów na przebieg drogi, tymczasem w kilku gminach wciąż nie ma akceptacji dla wariantów zaproponowanych przez firmę opracowującą studium korytarzowe.

wsb3

Niestety spotkania wójtów z marszałkiem Kozłowskim rozstrzygnięcia w tej sprawie nie przyniosły.

W trakcie spotkania w Chełmcu dyskutowano również o potrzebie wybudowania obwodnicy zachodniej wzdłuż wałów Dunajca, od mostu, który ma w przyszłości połączyć Nowy Sącz i Świniarsko do miejscowości Dąbrowa (z nową przeprawą pomiędzy Marcinkowicami i Dąbrową). Gmina Chełmiec ma już dla tej inwestycji decyzję środowiskową. Witold Kozłowski obiecał wesprzeć starania o doprowadzenie tego projektu do realizacji.

zdjęcia: Biuro Prasowe UMWM

 

Poszerzona obwodnica Brzeska wcześniej niż ,,Sądeczanka"

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.